به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سعید کشمیری ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۹۷ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از چهار بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، یکی از آنان مردی ۶۰ ساله و ساکن بوشهر که سابقه سفر به شاهین‌شهر در استان اصفهان را دارد و در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر با حال عمومی خوب بستری است.

کشمیری اضافه کرد: بیمار جدید دیگر نیز آقایی ۴۴ ساله ساکن شهرستان دشتستان است و با یک بیمار که قبلاً نمونه آزمایش کرونایش مثبت شده بود در ارتباط بوده که پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و با حال عمومی خوب در منزل تحت مراقبت است.

وی تصریح کرد: بیمار جدید دیگر خانم ۲۵ ساله و ساکن شهرستان گناوه که در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه با حال عمومی خوب بستری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بیمار دیگر که نمونه آزمایش کرونای وی مثبت شده، آقایی ۳۰ ساله ساکن شهرستان دیلم است و با یک بیمار که قبلاً نمونه آزمایش کرونایش مثبت شده بود در ارتباط بوده و پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و با حال عمومی خوب در منزل تحت مراقبت است.

وی بابیان اینکه تا امروز ۶۴ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۹۷ نفر) تاکنون ۷۹ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در منزل تحت مراقبت هستند و ۱۲ نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در جامعه

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در جامعه به ویژه نانوایی‌ها، میوه فروشی‌ها، هایپر مارکت، بانک‌ها و ادارات ضروری است.

کشمیری اظهار داشت: بررسی موارد ابتلاء به ویروس کرونا نشان می‌دهد، برخی از مردم به‌اندازه کافی این بیماری را جدی نگرفته‌اند.

وی افزود: اگر از شماره ۴۰۳۰ با شما تماس گرفته شد این یک تماس رایگان و از طرف همکاران بهداشتی دانشگاه و برای اطمینان از سلامتی شما و بررسی علائم کرونا ویروس است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: هم استانی گرامی لطفاً در صورت مسافرت طی دو هفته اخیر و برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، به سایت safar۹۹.bpums.ac.ir مراجعه کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنند.