امروز: یکشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۵.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ | کد خبر : 875
     
 • مراسم تحلیف حجت الاسلام حسن روحانی حاشیه هایی را به همراه داشت. بوشکان نیوز: مقامات عالی‌رتبه ۶۰ کشور خارجی از جمله آصف‌علی زرداری رئیس‌جمهور پاکستان، سرژ سرکیسیان رئیس‌جمهور ارمنستان، حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان، امام علی رحمان رئیس‌جمهور تاجیکستان، میشل سلیمان رئیس‌جمهور لبنان، نورسلطان نظربایف رئیس‌جمهور قزاقستان، بردی‌ محمداف رئیس‌جمهور ترکمنستان، خوائو برناردو ویریا رئیس‌جمهور گینه‌بیسائو،…

  مراسم تحلیف حجت الاسلام حسن روحانی حاشیه هایی را به همراه داشت.

  بوشکان نیوز: مقامات عالی‌رتبه ۶۰ کشور خارجی از جمله آصف‌علی زرداری رئیس‌جمهور پاکستان، سرژ سرکیسیان رئیس‌جمهور ارمنستان، حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان، امام علی رحمان رئیس‌جمهور تاجیکستان، میشل سلیمان رئیس‌جمهور لبنان، نورسلطان نظربایف رئیس‌جمهور قزاقستان، بردی‌ محمداف رئیس‌جمهور ترکمنستان، خوائو برناردو ویریا رئیس‌جمهور گینه‌بیسائو، فاوره گناسینگبه رئیس‌جمهور توگو، شیخ تمیم‌بن‌حمد امیر قطر، مقامات لشگری و کشوری داخلی و ۲۴۹ نماینده مجلس ساعت ۱۶:۱۰ دقیقه امروز خود را به صحن مجلس شورای اسلامی رسانده بودند تا شاهد سوگند یادکردن حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور یازدهم ایران باشند.

  این مراسم در شرایطی برگزار شد که محدودیت های ترافیکی از ساعت ۱۴ در محدوده بهارستان از سوی راهنمایی و رانندگی اتخاذ شده و تا یک ساعت و نیم قبل از افطار  هم ادامه پیدا کرد.

  آیت الله رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح، محمد باقر قالیباف شهردار تهران، سردار احمدی مقدم فرمانده ناجا، حجت‌الاسلام رئیسی، مهدی چمران، عفت مرعشی، فاطمه و یاسر هاشمی، سعید جلیلی، حجت‌الاسلام ناطق نوری، حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، محسن رضایی، آیت الله موحدی کرمانی، سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور و حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی از جمله مهمانان داخلی مراسم بودند.

  آیت الله هاشمی که در مراسم تحلیف سال ۸۸ در مجلس حضور پیدا نکرده بود در این مراسم بلافاصله پس از حضور در مجلس برای حضار دست تکان داد و از دور خوش و بش کرد.

   احمدی نژاد نیامد

  مراسم تحلیف حسن روحانی غایبانی نیز داشت که از مهم ترین آنها می توان به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق اشاره کرد. البته محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق خود را با ۱۵ دقیقه تاخیر به صحن پارلمان رسانده بود.

  برای پوشش مراسم تحلیف حسن روحانی خبرنگاران و تصویربرداران رسانه های داخلی و خارجی فراوانی به مجلس آمده بودند که البته تعداد زیاد خبرنگاران و محدودیت جا و مسائلی همچون حضور گروه ارکستر اجرا کننده سرود جمهوری اسلامی ایران در جایگاه خبرنگاران، مشکلاتی را برای خبرنگاران ایجاد کرده بود.

   از نکات جالب توجه مراسم امروز نصب تصاویری از مراسم تنفیذ و تحلیف روسای جمهور گذشته در مجلس بود. البته تفاوت دیگر امروز مجلس این بود که خبرنگاران امروز در مجلس شاهد وجود فرش های قرمز بودند که به ورودی های مختلف مجلس ختم می شد.

  از میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم محمدباقر قالیباف، محسن رضایی و سعید جلیلی در مراسم تحلیف حضور پیدا کرده بودند و محمدرضا عارف و سیدمحمد غرضی در این مراسم نبودند.

  نمایندگان مجلس که نمی توانستند به بخش مهمانان ویژه مراسم راه پیدا کنند تا پیش از برگزاری مراسم تا جایی که ممکن بود خود را به جایگاه مهمانان نزدیکر کرده بودند و با آنها خوش و بش می کردند.

   علی پروین در کنار فتح الله زاده

  حضور علی پروین اسطوره باشگاه پرسپولیس در کنار علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال نیز از جمله نکات جالب توجه مراسم تحلیف امروز بود.

  اما مراسم رسمی تحلیف از ساعت ۱۶:۱۰ دقیقه با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و پس از آن علی لاریجانی به سخرانی پرداخت و پس از اظهارات آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، ساعت ۱۷ حجت الاسلام روحانی در کنار رئیس قوه قضائیه سوگند یاد کرد و پس از آن نیز به سخنرانی پرداخت.

   زمانی که حسن روحانی درباره موضوع دیپلماسی و رفتارهای کشورهای غربی سخن می گفت و اعلام کرد که به “صراحت می گویم اگر پاسخ مناسب می‌خواهید نه با زبان تحریم که با زبان تکریم با ایران سخن بگویید” حاضران در صحن پارلمان به تشویق وی پرداختند.

  همچنین روحانی پس ازایان سخنان خود در مراسم تحلیف فهرست وزاری پیشنهادی خود را به نمایندگان مجلس ارائه داد که این اقدام نیز تحسین و تشویق نمایندگان را به همراه داشت.

   برای ملت بزرگ ایران مبارک باشد

  پس از پایان این مراسم نیز حسن روحانی به همراه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و مهمانان داخلی و خارجی حاضر در مراسم تحلیف عکس یادگاری انداختند.‎ و تمبر یادبود تحلیف یازدهمین رئیس جمهور اسلامی را امضا کرد.

  “برای ملت ایران مبارک باشد” این جمله ای است که حسن روحانی پس از امضا تمبر یادبود تحلیف بر روی آن نوشت.

  همچنین در پایان مراسم تحلیف نخستین نشست خبری حسن روحانی، علی لاریجانی و آیت‌الله آملی‌لاریجانی سران سه قوه در محل تالار آفتاب مجموعه برگزار شد.

  میهمانان خارجی مراسم تحلیف، امشب میهمان ضیافت شام حسن روحانی در سعدآباد هستند.

  عکس ها از ایسنا و تسنیم/خبرآنلاین

 • خبرهای مرتبط :

 • نظرات کاربران در "تحلیف روحانی از نگاهی دیگر+عکس"
  آخرین اخبار