به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر،  آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب قلم و اندیشه با بیان اینکه روز جهانی قدس هر سال به پایان حیات رژیم نامشروع صهیونیسم یکسال نزدیک تر می‌شود، اظهار کرد: روز قدس، روز بیداری اسلامی و مبارزه با استکبار جهانی و اتحاد مسلمین بر ضد رژیم صهیونیستی است.

وی تزویر، تفرقه افکنی، و دروغ را حربه های اصلی رهبران حکومت های فاسد و اشغالگران متجاوز برشمرد و افزود: روز قدس عصاره بصیرت رمضانی و شکوه اتحاد اسلامی بر ضد رژیم فاسد صهیونیستی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر اینکه امدادهای الهی، انسجام، وحدت رویه، جبهه آرمان خواهی و اسلام خواهی مسلمانان موحد به عنوان یکی از عوامل اصلی و بنیادین در راه رسیدن به اهداف است، تصریح کرد: روز جهانی قدس، روز همه آزادگان و همه مظلومان برای از بین بردن ظلم و اسارت جهانی است.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه در آیات کتاب آسمانی دین مبین اسلام روشنگرانه بر عبرت گرفتن از گذشتگان فاسد و کافر تاکید کرده است، بیان کرد: در تصمیم گیری و مجاهدت های سرنوشت ساز باید سرگذشت کسانی که در شرایط مشابه تصمیم گیری کرده اند، مورد توجه و عبرت قرار گیرد.

وی بیان کرد: همانطور که در آموزه های تعلیمی و راهبردی قرآن کریم بر علم و حکمت به عنوان دو شرط لازم برای تدبیر و مدیریت امور به جامعه ایمانی و اسلامی متذکر شده است.

امام جمعه بوشهر با بیان این مطلب که اعتقادات ایمانی و باور داشتن اهداف آرمانی و ارزشی موجب هدایت و نصرت الهی و خنثی سازی تهدیدها می شود، عنوان کرد: سرانجام، روز جهانی قدس به روز آزادی قدس خواهد انجامید.

وی افزود: حمایت معنوی و پشتیبانی مجاهدانه جبهه های مقاومت منطقه و وحدت کلمه مردم فلسطین و امت اسلامی در راه رسیدن به این پیروزی عظیم جهانی و سرنوشت ساز و نیز شکست رژیم اشغالگر قدس موثر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار کرد: روز جهانی قدس فریاد اسلامی علیه ظلم و جنایت صهیونیسم بین الملل و حامیان آنان و تغییرات نظام سلطه جهانی و حاکمیت ایمان و عدالت اسلامی است.