حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در آستانه روز جهانی قدس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعیین آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز قدس در سال ۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) از افتخارات نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه خداوند در آیات قرآن به اولین قبله مسلمانان یعنی بیت المقدس اشاره می‌فرماید افزود: بیت المقدس، قبله اول مسلمانان بیش از ۶۰ سال است که زیر چکمه‌های اشغالگران رژیم غاصب صهیونیستی قرار دارد.

امام جمعه گناوه گفت: امروز به برکت جبهه مقاومت اسلامی و مردم فلسطین تمام توطئه‌های رژیم صهیونیستی و رژیم اشغالگر قدس که روزی شعار «از نیل تا فرات» سر می‌داد یکی پس از دیگری با شکست مواجهه شده است.

وی بیان کرد: دشمنان مقاومت اسلامی و مردم فلسطین طرح ننگین معامله قرن را در کشور بحرین راه انداختند که با وحدت مردم و حمایت‌های نظام مقدس اسلامی این طرح ننگین آمریکایی صهیونیستی نیز با شکست مفتضحانه ای روبرو شد.

حجت الاسلام رکنی حسینی تصریح کرد: امسال روز جهانی قدس در حالی برگزار می‌شود که با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا راهپیمایی سراسری روز قدس در کشور برگزار نخواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به قرار گرفتن شهرستان گناوه در وضعیت قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا راهپیمایی روز جهانی قدس در این شهرستان نیز برگزار نخواهد شد.

امام جمعه گناوه با اشاره به اینکه راهپیمایی روز جهانی قدس امسال از دو ویژگی مهم برخوردار است گفت: امسال اولین راهپیمایی روز جهانی قدس بدون حضور ظاهری شهید قدس، سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی خواهد بود.

وی گفت: اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در مراسم تشییع این شهید بزرگوار، ایشان را را شهید قدس نامید زیرا این سردار شهید راهبرد دفاع را به راهبرد هجوم تبدیل کرد و مقاومت اسلامی را از پرتاب سنگ به پرتاب موشک سوق داد وبا شرکت مستقیم در جنگ‌های ۲۲ روزه هدایت مقاومت اسلامی را بر عهده گرفت.

حجت الاسلام رکنی حسینی خاطر نشان کرد: ویژگی دیگر روز جهانی قدس امسال سخنرانی رهبر فرزانه انقلاب در این روز است که از رسانه‌ها به صورت مستقیم پخش خواهد شد و از همه مردم دعوت می‌شود از این سخنان بهرمند شوند.

وی عنوان کرد: بیانات و سخنرانی ارزشمند رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس امسال رهنمودها، اندرزها و بشارت برای امت اسلامی و هشدار برای جبهه استکبار و فصل نوینی در بزرگداشت روز جهانی قدس خواهد بود.

امام جمعه گناوه اظهار داشت: امید است با رشد فزاینده بیداری اسلامی و اوج گیری مقاومت اسلامی و جهانی، روز جهانی قدس، یوم القدر امت‌های مسلمان، روز اقامه نماز جمعه بزرگ جهان به امامت موعود جهانی، حضرت مهدی (عج) تبدیل شود.