به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح شنبه در جمع خبرنگاران با تبریک سالروز حماسه آزادسازی شهر خرمشهر اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر محصول یک عملیات هماهنگ به اتفاق ارتش و مجاهدت همه جانبه رزمندگان اسلام و عنایات ویژه حضرت باریتعالی و آغازی گسترده برای آزادسازی دیگر مناطق اشغالی و پیروزی نهایی ایران بود.

امام جمعه بوشهر افزود: سوم خرداد و مجاهدت های رزمندگان اسلام و آزادسازی خرمشهر هیچ گاه از صفحه تاریخ محو نخواهد شد.

وی استقامت، ایمان و ولایتمداری را سه محور رسیدن به نصرت الهی و فتوحات دانست و بیان کرد: آزادسازی خرمشهر محصول اندیشه و مجاهدت های سردار سلیمانی ها و امیر صیاد شیرازی‌ها بود.

آیت الله صفایی بوشهری گفت: سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر نشان داد، ایران به شرط وحدت ولایی تمامی نیروهای انقلابی و مجاهدت در راه خدا و ولایتمداری همگان همواره پیروز بود.

مولف کتاب «جنگ نرم» تصریح کرد: شکست جهان استکبار در سوم خرداد گواه روشنی است که جهان ظلم و ستم، همواره شکست پذیر است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار کرد: فتح خرمشهر محصول توکل به خدا، توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، علم و دانش نظامی، مجاهدت شهادت طلبانه و ولایتمداری رزمندگان آسمانی ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با عنوان این مطلب که راه حل تمامی مشکلات همانند فتح خرمشهر در دفاع مقدس است، بیان کرد: فتح خرمشهر مدرسه ای آسمانی است برای هر کس که می خواهد بر مشکلات پیروز شود.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه خداوند شکافنده سپیده دم است و شب را مایه آرامش و خورشید و ماه را وسیله شمارش ایام قرار داد، گفت: پروردگار سبحان در بیان ویژگی پیامبرش حضرت سید المرسلین محمد مصطفی (ص) می فرماید؛ او به خدا و گفتارش ایمان دارد. و همچنین نیز پیامبر اسلام حضرت خاتم الانبیاء (ص) می فرماید؛ سرپرست من خدایی است که این کتاب آسمانی را نازل کرده و او همه صالحان را سرپرستی و هدایت می کند.

وی اضافه کرد: خداوند متعال کسانی را که شایسته هستند، سرپرستی می کند. لذا بدین خاطر است که حتی در مورد زیر دستان رعایت اصل شایسته سالاری لازم است و می بایست نیروها و زیر دستان را در جهت نیل به اهداف و تمامی عرصه های سرنوشت ساز؛ تشویق و ترغیب کنند.