به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سردار علی رزمجو بعدازظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون ۱۴۷ هزار و ۳۶۷ بسته معیشتی میان نیازمندان این استان توزیع شده‌است

وی تصریح کرد: از این میزان ۴۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۲ میلیارد تومان در مرحله نخست توزیع شد که ۲ هزار و ۲۰۰ بسته آن به ارزش ۵۰۰ هزار تومان از سوی فرمانده کل سپاه به استان تخصیص و در اختیار جامعه هدف قرار گرفت.

رزمجو بیان کرد: در مرحله دوم ۴۱ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از سوی آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، نیروگاه اتمی، خیران و سپاه شهرستان‌ها و ناحیه‌های حوزه‌های مقاومت تأمین شده‌است.

وی ادامه داد: هدف از اجرای طرح مواسات همدلی و کمک مومنانه به دولت در این شرایط و دستگیری از نیازمندان جامعه است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: دشمن در این شرایط با ایجاد جو رسانه‌ای در تلاش برای آسیب زدن به ایران بود که به رغم پیش بینی آنها ایران اسلامی هم در بخش مبارزه با ویروس کرونا از جمله کشورهای پیشرو دنیا و هم در رسیدگی به امور نیازمندان با کمک‌های خیرخواهانه آرامشی در جامعه حاکم شد.

وی سم‌پاشی ۸۰ هزار و ۷۸۹ مورد سم‌پاشی اماکن عمومی، تولید ۲ میلیون و ۸۴۳ هزار و ۵۸ عدد ماسک، توزیع سه میلیون و ۸۷ هزار و ۷۷۷ عدد ماسک و دستکش، غربالگری ۵۸ هزار و ۶۴۳ نفر، حضور ۱۱ هزا رو ۷۰۷ نوبت گروه جهانی و انجام ۱۸۲ هزار و ۳۸۱ نفر روز کار را از جمله اقدام‌های انجام شده در این مدت عنوان کرد.

رزمجو اضافه کرد: برای مرحله سوم نیز که قرار است هفتم خرداد همزمان با سراسر کشور برگزار شود تاکنون ۱۱ هزار بسته معیشتی به ارزش سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تأمین و افزون بر این نیز هفت هزار کیسه برنج برای ایثارگران نیازمند، جانبازان دارای کد ۲۸ و رزمندگان حقوق بگیر سپاه تأمین شده‌است و انتظار می‌رود میزان کمک‌های جمع‌آوری شده افزایش یابد.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر درباره عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر گفت: دشمن به دنبال جدایی خرمشهر بود اما با عزم و اراده رزمندگان این سرزمین دشمن بعث با آن پشتوانه‌ای که داشت با ذلت و خواری بیرون رانده شد.

وی بیان کرد: عملیات بیت‌المقدس و آزاد سازی خرمشهر ستوان فقرات ارتش دشمن را در هم شکست و بیانگر دریایی از ایثار و گذشت رزمندگان سپاه اسلام بود.

رزمجو یادآور شد: فتح خرمشهر دیدگاه جهانی نسبت به قابلیت رزمندگان اسلام را تغییر داد و به هویت ایرانی بودنمان که همان شجاعت، دلیری، سلحشوری، ولایتمداری است، دست پیدا کردیم.

وی ادامه داد: فتح خرمشهر مظهر اقتدار، عزم ملی، عزت و ولایتمداری رزمندگان اسلامی با انگیزه الهی است و سرچشمه جوشان عملیات‌های بعد از آن شد و موتور جنگی دنیا که عراق را حمایت می‌کرد در هم شکسته شد.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر اضافه کرد: عملیات بیت‌المقدس در تاریخ تابناک انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس فراموش نشدنی است و باید در اذهان باقی بماند چنانکه امروز نیز اگر با همان روحیه وارد عمل شویم بسیاری از مشکلات کشور برطرف می‌شود.