بوشکان نیوز: شورای اسلامی شهر بوشکان طی پیامی از حضور پرشور مسئولین و مردم برای شرکت در مهار آتش سوزی کوه سیاه بوشکان تشکر و قدردانی کرد. متن این پیام بشرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آنگاه که آتش در دل جنگل ‌ها و مراتع می ‌افتد، دل طبیعت دوستان نیز به درد می ‌افتد و با تعصب و همت والایشان برای مهار این حادثه تلخ جانفشانی می ‌کنند. در حادثه تلخ آتش سوزی کوه سیاه بوشکان، اگرچه بخش اعظم طبیعت کوه سیاه از بین رفت اما در دل این طبیعت، هزاران بذر امید کاشته شد. حضور پرشور و آگاهانه مردم فهیم، بار دیگر ماندگارترین صحنه وحدت را به نمایش گذاشت.

این حضور پرمعنا، وحدت‌آفرین و پرشور همه اقشار و گروه های مختلف مردمی اعم از سازمان های مردم نهاد، تشکل ها، انجمن های کوهنوردی و دوستدار محیط زیست و … را ارج می نهیم و بر خود واجب می دانم از استاندار محترم و معاون محترم عمرانی استاندار، مدیریت بحران استان، فرماندار شهرستان دشتستان، مدیر کل محیط زیست، مدیر کل منابع طبیعی، جمعیت هلال احمر، امور عشایر، مسئولین شهرستان و بخش، بخشدار بوشکان، نیروهای نظامی و انتظامی اعم از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج، نیروی انتظامی و همچنین شهرداران و دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا و رسانه ها که با پوشش خبری مناسب و فراخوان به موقع نیروهای مردمی توانستند از گسترش هرچه بیشتر آتش سوزی جلوگیری نموده و فرزندان طبیعت دوست خود را در مهار هرچه سریع تر آن یاری نمایند؛ تقدیر و تشکر نماییم.

ضمنا لازم است ویژه ازجناب فرماندار ساعی شهرستان دشتستان که از بدو بروز حادثه آتش سوزی با حضور بموقع ،ارزشمند و مؤثر و پیگیریهای مجدانه و مدیریت مدبرانه موجب تسریع در امر مهار آتش سوزی شدند تقدیر نماییم همچنین از پیگیریها و مساعدتهای شایان جناب دکتر ستوده معاون محترم امور عمرانی استاندار در امر اعزام بالگرد و کمک شایان ایشان در مهار آتش سوزی قدردانی می نماییم .