به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالحسن رفیعی پور عصر سه‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش تنگستان با اشاره به جایگاه والای آموزش و پرورش اظهار داشت: توجه ویژه به مسائل و مشکلات آموزش و پرورش یکی از مهمترین وظایف مسولان است.

وی تصریح کرد: برای توسعه و پیشرفت هر جامعه و کشور، نیاز به رشد و تحول بنیادین در مسائل  فرهنگی نهادهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی آن جامعه و کشور است.

رفیعی‌پور خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش بنیادی‌ترین محور و از ارکان مهم توسعه‌ بوده و آموزش و پرورش، محور دانش و توسعه است.

فرماندار تنگستان افزود: تغییرات  مدیریتی لازمه هر سازمان و نهادی است و هدف از تغییرات مدیریتی، تلاش برای انتقال و کسب تجربه افراد در جایگاه های مختلف برای چابک سازی سازمان  است.

وی تعلیم و تربیت را اولویت مهم جامعه  دانست و افزود: برای رسیدن به توسعه پایدار نیازمند آموزش و تربیت افرادی متعهد ، متخصص و کاردان بوده و این مهم بر عهده آموزش و پرورش است.

رفیعی پور یکی از چالش‌های حوزه آموزش و پرورش تنگستان را کمبود نیرو در سطح مدارس و تعداد زیاد مدارس تخریبی برشمرد و بیان داشت: علی‌رغم احداث واحدهای آموزشی متعدد در این دولت و در شهرستان تنگستان هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داشته و نیازمند همراهی خیرین مدرسه ساز برای کمک به دولت و رفع مشکلات این حوزه هستیم.

در این مراسم با تقدیر از تلاش های حسین پولادیان، مرتضی کرمی به‌عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش تنگستان معرفی شد.