به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، مدیرعامل شرکت توانیر ظهر پنج‌شنبه در این آئین اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد تجهیزات این طرح‌ها ساخت داخل است و این طرح‌ها به همت متخصصان، پیمانکاران و مشاوران ایرانی انجام‌شده است.

حسن متولی‌زاده از افتتاح نیروگاه بخار ۱۶۰ مگاواتی عسلویه خبر داد و تصریح کرد: با افتتاح این نیروگاه ظرفیت اشتغال برای ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و هزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم شد.

وی بیان کرد: پروژه‌های افتتاحی امروز شامل یک واحد نیروگاهی و ۶ طرح انتقال فوق توزیع و صدها کیلومتر خطوط انتقال و فوق توزیع برق است.

متولی‌زاده اضافه کرد: دومین پروژه نیز پست ۴۰۰ کیلوولت پارس (عسلویه) است که با نصب یک ترانس ۵۰۰ مگا ولت‌آمپری در این پست ظرفیت آن ۲ برابر شده و قادر به تزریق برق به سه پست پایین‌دستی است.

وی بیان کرد: پروژه اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع و توسعه ناوگان خودرویی شامل ۱۱۸ کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف، ۸۳ دستگاه پست فشار متوسط هوایی و زمینی و ۶ دستگاه کامیونت عملیاتی نیز به ناوگان شرکت توزیع استان بوشهر افزوده‌شده است.

متولی‌زاده ادامه داد: همچنین با افزایش ظرفیت در ۲ پست ۲۳۰ کیلوولت بوشهر ۱ و گناوه، ۳۲۰ مگا ولت‌آمپر به ظرفیت این پست‌ها افزوده شد.

وی از افزایش سطح خدمات به مشترکان در استان بوشهر با افتتاح این طرح‌ها خبر داد و گفت: با افتتاح این طرح‌ها فصل تابستان شاهد رضایت‌مندی بیشتر مردم باشیم.

متولی‌زاده افزود: امسال در سال جهش تولید برای تأمین برق متقاضیان جدید به ویژه در بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن محدودیتی وجود ندارد تا تأمین برق این واحدهای تولیدی زمینه‌ساز رشد استان بوشهر باشد.

مدیرعامل شرکت توانیر خاطرنشان کرد: ۹۶ درصد مردم الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و ۲۳ درصد مشترکان نیز با رعایت الگو روند مصرف را کاهش داده و مشمول پاداش خوش مصرفی شده‌اند.