به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، ابوذر صالحی عصر پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های پویش الف. ب. ایران در عسلویه استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همراهی و مشارکت مردم لازمه عبور موفقیت‌آمیز در نقطه اوج مصرف برق تابستانی امسال است.

وی تصریح کرد: امسال باید تلاش بیشتری در تولید انرژی، تأمین زیرساخت‌ها و همراهی پررنگ‌تری از سوی مصرف‌کنندگان برای مصرف بهینه صورت گیرد.

صالحی با بیان اینکه با شیوع کرونا در سطح جامعه، تغییر سبک زندگی مردم، ماندن در خانه و گرمای زودرس مصرف برق را افزایش داده است گفت: طرح‌های پویش الف. ب ایران گامی برای ایجاد زیرساخت‌های تولید برق و انرژی در کشور ایجاد کرده است.

مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شرکت توانیر کشور تأکید کرد: اگر صرفه‌جویی و استفاده درست از منابع انرژی صورت بگیرد نه‌فقط برای امسال بلکه در هیچ سال دیگری جیره‌بندی و خاموشی نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: اگر از مصرف درست برق غفلت کنیم ممکن است شاهد برخی خاموشی‌های ناخواسته در فصل تابستان باشیم ازاین‌رو مشارکت و همراهی مردم در این عرصه بسیار جدی است.

صالحی بابیان اینکه راه‌اندازی طرح‌های پویش الف. ب. ایران به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار نقطه عطفی در رونق و جهش تولید انرژی ایجاد می‌کند گفت: برخی گزارش‌ها از مناطقی که آب و هوا در آن‌ها گرم و بار سرمایشی مسکونی بالا است نیاز به توسعه زیرساخت‌ها برای تولید انرژی و همراهی و مشارکت مردم برای مصرف بهینه برق دارند.

توسعه زیرساختی برق نیاز است

مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شرکت توانیر کشور گفت: هر یک درجه افزایش دمای هوا تا حدود هزار و ۵۰۰ مگاوات به مصرف برق اضافه می‌کند و به‌طور قطع برای تأمین این میزان برق نیاز به توسعه زیرساختی است.

وی گفت: بیشتر مناطقی که در تابستان دمای بالای ۴۰ درجه دارند به دلیل مصرف بالای برق به ویژه استفاده از کولرهای آبی و گازی، با پدیده‌ای به نام پیک بار مصرف مواجه هستند که باید برای عبور از این نقطه اوج مدیریت بهینه مصرف و توجه به زیرساخت‌های تولید را توأم باهم دید و برای آن برنامه‌ریزی کرد.

رئیس‌جمهوری امروز پنجشنبه در ارتباطی ویدئوکنفرانسی ۹ پروژه برق‌رسانی با اعتبار ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان را در استان بوشهر افتتاح کرد.