به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام ابراهیم بحرانی در خطبه های نمازجمعه این هفته بندر دیر با بیان اینکه ولایت فقیه مشروعیت الهی دارد، اظهار داشت: ولایت فقیه مسئله جدیدی نیست و اصل آن به دوران پیامبر اسلام بر می گردد.

امام جمعه موقت بندر دیر با اشاره به نقش ولی فقیه در حاکمیت ارزش های اسلامی و جلوگیری از به انحراف کشیده شدن جامعه، افزود: این اقتدار و امنیت و وجاهت جهانی ایران را در وهله اول مدیون ولی فقیه هستیم.

وی با اعلام اینکه امروز مقام معظم رهبری آمریکا و جبهه استکبار را تحقیر کرده است، گفت: امام خامنه ای نه تنها رهبر ایران بلکه رهبر جبهه مقاومت و مسلمین جهان است و مردم و مسئولین باید قدر این نعمت بزرگ را بدانند و تسلیم فرمایشات ایشان باشند.

بحرانی افزود: اگر در راس این حکومت یک رجل دینی و آگاه نبود، قطعا طعمه گرگ های بین المللی و منطقه ای شده بودیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با الهام از حکومت نبوی و علوی بر پایه مبارزه با تبعیض بنا شده است، ابراز کرد: آنچه امروز در خیابان های آمریکا که با کشتن یک سیاهپوست شروع شده است، می بینیم نتیجه تبعیض های اقتصادی و ناعدالتی است.

خطیب جمعه بندر دیر خاطرنشان کرد: نتیجه ۴۱ سال مقاومت ایران اسلامی، پذیرش ابرقدرتی ایران در دنیا  و شکستن هیمنه استکبار است و در عرصه اقتصادی و نظامی معادلات به نفع جبهه مقاومت تغییر کرده است.

بحرانی اضافه کرد: امروز ایران اسلامی اولین کشوری است که با اعزام نفتکش ها به ونزوئلا تحریم های آمریکا را شکسته است و این ها حاصل خون شهید سلیمانی است و این راه ادامه دارد.

امام جمعه موقت بندر دیر در پایان خواستار ثبت نام دانش آموزان علاقه مند در حوزه علمیه و همچنین مشارکت مردم در طرح توسعه حرم امام حسین(ع) و صحن عقیله بنی هاشم شد.