به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های اولین نماز جمعه گناوه در سال جدید با اشاره به سخنرانی ارزشمند رهبر معظم انقلاب در سی و یکمین سالگرد رحلت امام (ره) اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این سخنرانی گوشه‌های دیگری از زوایای شخصیت آن بزرگ مرد همیشه تاریخ را برای همگان روشن فرمودند.

امام جمعه گناوه افزود: رهبری در این سخنرانی به کلید واژه تحول اشاره و فرمودند که امام خمینی (ره) هم تحول آفرین و هم تحول خواه بودند.

وی گفت: امام خمینی (ره)، امام تحول بود و بر این مبنا باید از تحول خواهی و تحول آفرینی ایشان برای امروز و فردای درس بگیریم.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: مصادیق این تحول که برگرفته از راه امام خمینی (ره) است طی ۴ دهه انقلاب در عرصه‌های مختلف علمی، دفاعی، سیاسی کشور نمود یافته است.

وی ادامه داد: در عرصه سیاست امروز چهره نظام مقدس اسلامی یک چهره پر ابهت و قدرتمند در دنیا است و این مصادیق تحول را از امام درس گرفته و در کشور شاهدیم.

وی با اشاره به این سخن رهبری که امام خمینی (ره) ابرقدرت‌ها به خصوص آمریکا را تحقیر و شکست پذیری آنها را ثابت کرد اضافه کرد: شکست ابهت قدرت‌های دنیا به ویژه آمریک توسط امام خمینی (ره) انجام گرفت.

رکنی حسینی با اشاره به اینکه حوادث اخیر در آمریکا موضوع مهم دیگر سخنان رهبر معظم انقلاب بود گفت: بسیاری از واقعیت‌های دنیای استکبار با وقوع این حوادث و بعد از کشته شدن این سیاه پوست برای جهان مشخص شد.

امام جمعه گناوه یادآور شد: بعد از کشته شدن یک سیاه پوست به دست پلیس آمریکا موج تنفر و مخالفت با نژادپرستی و فریاد عدالت خواهی در همه جهان را شاهدیم و این امر مهم به برکت امام خمینی (ره) است که قدرت پوشالی آمریکا و ابرقدرت‌ها را در هم شکست.

امام جمعه گناوه با اشاره به موج جدید کرونا در استان بوشهر و شهرستان گفت: شیوع ویروس کرونا دغدغه مردم و مسئولان است و همه باید بیماری کرونا را جدی بگیرند.

وی گفت: مردم شهرستان گناوه از اولین روزهای شیوع کرونا در مقابله با این ویروس همراهی و کمک و مساعدت بسیار خوب و بی نظیر نشان دادند و امروز هم اگر همراهی و همکاری مردم نباشد نمی‌توان ویروس کرونا را شکست داد.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از شیوع کرونا برای مردم ساحل نشین بویژه مردم گناوه گفت: حل مشکلات اقتصادی و دریا و دریانوردی و ملوانی، دغدغه امروز مردم شهرستان گناوه است.

وی افزود: بیش از سه ماه است که کسب و کار و تجارت ملوانی مردم ساحل نشین این شهرستان تعطیل شده است و لازم است که مسئولان برای حل این مشکل هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

وی گفت: مسئولان کشوری و استانی و شهرستانی و نمایندگان مجلس برای حل مشکل ساحل نشینان که معیشت و کسب و کار و درآمد آنها با توجه به شیوع کرونا متوقف شده است چاره اندیشی کنند.