حجت الاسلام اصغر صفری در خطبه های نماز جمعه این هفته  اهرم با اشاره به اینکه در آستانه وفات عبدالعظیم حسنی  (ع) و حمزه سیدالشهداء (ع)عموی پیامبر گرامی اسلام(ص) قرار داریم  اظهار داشت: شجاعت حمزه در جنگ‌ها زبانزد خاص و عام، دوست و دشمن بود.

امام جمعه موقت  اهرم با اشاره به رحلت ملکوتی حضرت امام خمینی و تبعید امام در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تصریح کرد: امام(ره) در برابر بی‌عدالتی‌های رژیم طاغوت قیام کردند و با این قیام به ملت‌های آزاد درس آزادگی در برابر ظلم آموخت و امروز هرچه داریم از  از امام است.

وی با اشاره به اینکه یاد، نام و عشق امام خمینی در دل همه انسان‌های آزاد خواه است بیان کرد: امروز همه جهان از انقلاب اسلامی و امام درس گرفتند.

صفری با بیان اینکه به فرموده امام خمینی (ره) آمریکا شیطان بزرگ است ادامه داد: امام خمینی هیمنه و قدرت پوشالی آمریکا را در هم شکستند و با شجاعت تمام فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

امام جمعه  موقت اهرم خاطرنشان کرد: آمریکا یک کشور است که پایه و مایه آن بر اساس  جنایت، غارت، خیانت، کشتار  و استعمار بنا شده است.

وی با اشاره به اینکه بعداز جنگ جهانی دوم، بیش از ۵۰ میلیون نفر توسط آمریکا در جهان به عناوین مختلف کشته شدند افزود: حوادث اخیر جنبش سیاه پوستان و دیگر مردم در آمریکا، تحقق پیش‌بینی  زوال آمریکا را نزدیک می‌کند.

صفری با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا رو به افول است یاد آور شد: این سنت الهی است که زوگویان محکومند از صحنه قدرت جهانی ساقط شوند.