به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، فرهاد قلی‌نژاد ظهر شنبه در مراسم حراکاری به مناسبت هفته محیط زیست در گناوه اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ زیست‌محیطی در نقاط مختلف استان بوشهر طرح‌های مختلفی در دست اجرا است.

وی به بیان اهمیت حفظ محیط‌زیست پرداخت و اضافه کرد: مسائل محیط زیستی استان بوشهر و شهرستان گناوه را به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار داریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از راه اندازی مرکز پایش زیست‌محیطی شمال استان در گناوه خبر داد و خواستار حمایت فرمانداری گناوه درباره این مسائل شد.

فرماندار گناوه ضمن خوشامدگویی به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر،  از حضور ایشان و آغاز بزرگداشت هفته محیط زیست در گناوه تشکر کردند و دیدگاه های محیط زیستی خود را مطرح کرد.

امام جمعه گناوه ضمن تبریک هفته محیط‌زیست و اهمیت رعایت مسائل زیست‌محیطی توسط مردم و نهادهای حاکمیتی، بر اهمیت وحدت و همدلی بین مسئولان شهرستان جهت پیشبرد بهتر امور تاکید کرد.

از ۱۷ الی ۲۳ خرداد هفته محیط‌زیست نامگذاری شده است که در سال جاری شعار «جهش تولید، حفظ محیط‌زیست، برای توسعه ایران» برای آن انتخاب شده است. ضمن آنکه شعار روز جهانی آن «پاسداشت تنوع زیستی» است.

به همین مناسبت و همزمان با روز جهانی و آغاز هفته محیط‌زیست مراسم کاشت نهال حرا در گناوه برگزار شد.

این مراسم با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، فرماندار گناوه، امام جمعه گناوه، شهردار گناوه، معاون عمرانی فرماندار گناوه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه، رئیس اداره جهاد کشاورزی گناوه و با همکاری سمن‌های زیست‌محیطی در ساحل گناوه برگزار شد.

طی این مراسم که اقشار مختلفی حضور داشتند، بالغ بر ۳۰۰ نهال حرا در چور شلی در حوالی گمرک گناوه غرس شد.