بوشکان نیوز: علی محمد نوریان اظهار داشت: با توجه به توافقات امروز اجلاس ۱+۵ و موفقیت ایران در این توافقات، پیش‌بینی می‌شود صنعت حمل و نقل هوایی ایران از گردونه تحریم‌‌های ناجوانمردانه خارج شود.

وی با اشاره به وعده‌‌های قبلی برای رفع تحریم این صنعت، ادامه داد: یکی از بخش‌هایی که قرار است در مذاکرات اخیر، رفع تحریم شود، صنعت حمل و نقل هوایی است.

قائم‌مقام وزیر راه در امور هوانوردی اضافه کرد: ایمنی پرواز‌ها، رفع تحریم‌ها و اعمال ‌رفتار‌های بشر دوستانه در این صنعت از مسائل اصلی در این‌باره است.

نوریان بیان کرد: احتمال دارد به عنوان اولین قدم‌ها، مشکلات تأمین لوازم یدکی هواپیما، موتور و قطعات آن، تأمین سوخت هواپیما، اسناد هواپیما، داکیومنت‌ها و از این قبیل در کنار موانع حساب‌های مالی، برطرف شود.

قائم‌مقام وزیر راه در امور هوانوردی با بیان اینکه امیدواریم این توافقات تأثیر مثبتی داشته باشد، اضافه کرد: احتمال دارد‌ تحریم‌های بانکی برای رفع بلوکه شدن حساب‌‌های بانکی در خرید هواپیما برداشته شود.

نوریان ادامه داد: مردم باید مطمئن باشند که دولت به‌ عنوان کارگزار آنها مواظب سلامتی، ایمنی و رفاه آنها در صنعت حمل و نقل هوایی است و زیرساخت‌های این صنعت توسط دولت ایجاد شده است.
منبع: فارس