به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید حمیدرضا علم ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس داده‌های دستگاه‌های تردد شمار بر خط مرکز راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، ترددها در محورهای ارتباطی استان بوشهر در سه ماه اول سال ۹۹ کاهش‌یافته است.

وی از کاهش ۱۴ درصدی تردد در خردادماه در محورهای ارتباطی استان بوشهر خبر داد و گفت: در سه ماه نخست سال ۹۹ در مجموع ۲۴ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۲۰ تردد در محورهای ارتباطی استان بوشهر ثبت‌شده است.

علم با اشاره به اینکه سال ۹۸ تردد سه ماه ۳۶ میلیون ۴۱۹ هزار ۱۲۰ بوده است اضافه کرد: بر اثر شیوع کرونا، اعمال محدودیت‌ها و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در فروردین امسال پنج میلیون و ۵۱۲ هزار و ۲۹ تردد در استان بوشهر ثبت‌شده است.

وی بابیان اینکه در اردیبهشت‌ماه نیز ۱۱.۹۳ درصد کاهش تردد داشته‌ایم، تصریح کرد: در خرداد امسال ۹ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۷۴۵ تردد در محورهای ارتباطی استان بوشهر ثبت‌شده که نسبت به ۱۰ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۶۹۴ تردد سال گذشته ۱۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.

علم اضافه کرد: در سه ماه نخست امسال یک‌میلیون و ۳۲۲ هزار و ۶۱ تردد ورودی به استان بوشهر و یک‌میلیون و ۵۸۲ هزار و ۵۳ تردد به خارج از استان ثبت‌شده است.

وی اظهار داشت: بیشترین تردد ورودی استان بوشهر مربوط به محور کازرون – برازجان (کنار تخته به دالکی) بیشترین تردد خروجی نیز مربوط به همین محور بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: محور سیاه‌مکان به گناوه با ثبت ۷۷ هزار و ۲۳۰ تردد ورودی و برگشت همین محور با ثبت ۷۳ هزار و ۲۰۳ تردد خروجی شاهد ثبت کمترین آمار تردد ورودی و خروجی استان در سه ماه گذشته است.