به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، فرهاد قلی نژاد ظهر چهارشنبه در بازدید از طرح‌های زیست محیطی شهرستان دشتستان اظهار داشت: توسعه واحدهای بازیافتی توسط شهرداری‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد و راه‌اندازی واحد بازیافت لاستیک خودرو واقع در شهرک صنعتی برازجان اقدام بسیار مهم و بزرگی است که در حفاظت از محیط زیست تأثیرگذار است.

قلی نژاد اضافه کرد: تمهیدات لازم برای ارسال لاستیک‌های فرسوده از سطح استان توسط مسئولین محیط زیست شهرستان‌ها به این واحد بازیافت لاستیک انجام گرفته، تا حداقل بخشی از آلودگی هوای که بواسطه سوزاندن لاستیک‌های فرسوده ایجاد می‌شود، کاهش یابد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ضمن بازدید از سلول دفن بهداشتی شهر برازجان و واحد تولید کیسه زباله از نایلکس‌های بازیافتی گفت: این سلول در نوع خود در استان نمونه بوده و کار بسیار مهمی توسط شهرداری شهر برازجان انجام شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که همکاری لازم برای توسعه واحدهای بازیافتی در مجاورت سلول دفن شهر برازجان با کمک از صندوق ملی محیط زیست انجام شود.

شهردار برازجان نیز ضمن استقبال از توجه سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که برنامه توسعه سلول بهداشتی بعدی را در دستور کار خود دارند.