حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به مناسبت فرارسیدن روز عفاف و حجاب اظهار داشت: ۳۹۰ نفر از اساتید و علمای شبکه تبلیغی شامل ۲۱۰ مبلغ و ۱۸۰ نفر از مبلّغه‌های استان به فعالیت در راستای تبیین عفاف و حجاب در فضای مجازی مشغول ارائه خدمت هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم تجمع بانوان در فضاهای عمومی، اساتید فعال در این حوزه با تهیه و ارسال پیام‌های آموزشی، تصاویر تبلیغاتی، مطالب و محتواهای مطلوب و همچنین آگاهی‌بخشی و پاسخگویی به سوالات و شبهات جوانان و بانوان در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از ظرفیت فضای مجازی استفاده می‌کنند.

سروستانی اضافه کرد: کسب موفقیت‌های معنوی، پرورش و تربیت فرزندانی صالح، ترویج سبک زندگی اسلامی، مصونیت و آرامش زن، سلامت، کاهش آسیب‌های اجتماعی و حفظ و تحکیم بنیان خانواده از مهم‌ترین موضوعاتی عنوان کرد که توسط مبلغین در جامعه اسلامی تبیین می‌شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب و روزی است که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید و از همین رو، به عنوان روز عفاف و حجاب نام‌گذاری شده است.