به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام یوسف جمالی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب گفت: بی گمان چنین مناسبتی صرفاً یادآوری ملی رویداد تلخ مسجد گوهرشاد و آن جنایت تاریخی نیست، بلکه علاوه بر آن بیانگر مسئولیتی است که در صیانت از قلمرو حجاب اسلامی متوجه آحاد مردم، سازمان‌ها و تشکلهای مردمی، رسانه‌ها، نهادهای اجتماعی و به ویژه دولتمردان و مدیران نظام اسلامی است.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر اظهار داشت: عفاف و حجاب زنان یکی از پیش شرط‌های موفقیت و حضور مؤثر در عرصه‌های اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه حجاب مهمترین نماد و هویت زن در اسلام است اظهار داشت: ارزش و جایگاهی که انقلاب اسلامی برای زن قرار داده است در هیچ جای دینا وجود ندارد ولی برخی جریان‌ها با اغراض سیاسی و استکباری به دنبال مخدوش کردن چهره زن در اسلام و انقلاب هستند.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر بیان داشت: امروز هدف اصلی دشمنان انقلاب در عرصه فرنگی ازبین بردن کانون خانواده و شخصیت مقدس مادر است لذا برای نهادینه کردن حجاب و عفت زنانه باید از خانواده و نگاه تربیتی از دوران نوجوانی برنامه ریزی و شروع کرد.

حجت الاسلام جمالی گفت: فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به شدت گسترش یافته است ولی اکثر خانواده‌ها سواد رسانه‌ای و نحوه استفاده مفید یا مقابله با اثرات مخرب آن را نمی‌دانند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: سواد رسانه‌ای مانع از آسیب دیدن کانون خانواده‌ها است و نهادهای مردمی و دولت باید با آموزش، سواد رسانه‌ای خانواده‌ها را افزایش دهند، نداشتن سواد رسانه‌ای باعث می‌شود ویروس‌های رسانه‌ای به عمق ذهن‌ها نفوذ کند.

وی با اشاره به آمارهای رسمی مبنی بر اینکه زنان و بانوان استان بوشهر از نجیب‌ترین های کشور است اظهار داشت: باید با انجام کارهای فرهنگی و اقدامات روشنگرانه، پاسخ به شبهات، جوانان را با مقوله عفاف و حجاب مأنوس تر کرد.

عضو شورای فرهنگ و عمومی استان بوشهر از راه اندازی دفاتر نمایندگی بنیاد عفاف و حجاب در شهرستان‌ها خبر داد و گفت: به مناسب هفته عفاف و حجاب مسابقه «دختران چادری فرشته اند» در سطح ملی در حال برگزاری است.