به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سعید کشمیری صبح سه شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر با تاکید بر رعایت کامل اصول پیشگیری از کرونا، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم این است که اوضاع نباید به سمت عادی‌سازی برود.

وی با اشاره به اینکه عادی‌سازی اوضاع باعث شیوع گسترده ویروس می‌شود ادامه داد: بر اساس اعلام رئیس سازمان بهداشت جهانی حتی اگر واکسن تولید شود نیز راه درازی تا رسیدن آن به تمام مردم جهان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر اینکه نباید برای اعمال محدودیت‌ها زمانی بگذاریم افزود: با ایجاد محدودیت و سپس کاهش بیماری و بعد عادی شدن شرایط نمی‌توان اپیدمی کرونا را کنترل کرد.

لزوم تداوم محدودیت‌ها

وی با بیان اینکه محدودیت و رعایت پروتکل‌ها تا اطلاع ثانوی باید ادامه داشته باشد خاطرنشان کرد: طی یک ماه اخیر بیشترین تعداد مرگ و میر را در استان بوشهر داشته‌ایم و چند برابر ماه‌های قبل بوده است.

کشمیری با بیان اینکه اوج گیری بیماری خسارت‌های جانی زیادی را در پی دارد اضافه کرد: در استان بوشهر ۱۶۰ مورد فوت بر اثر کرونا داشته‌ایم که فقط ۱۳ مورد آن مربوط به سه ماه نخست بوده است.

وی با اشاره به اینکه در میان فوت‌شدگان برخی افراد میانسال بدون داشتن بیماری زمینه‌ای نیز وجود داشته است، تصریح کرد: افرادی نیز بودند که در منزل فوت کردند و با آزمایش مشخص شد که کرونا داشته‌اند.

درگیری کادر درمان با بیماری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به تأثیر بسیار زیادی بیماری کرونا بر روی رگ‌ها اشاره کرد و ادامه داد: بیمارانی که قبلاً رگ‌های خونی آنها بر اثر بیماری‌های مهم و مزمن چون دیابت آسیب دیده باشد، بسیار آسیب پذیرتر هستند.

کشمیری با بیان اینکه فوت یک نفر هم دردناک است، بیان کرد: باید کاری شود که تا شهریورماه و زمان بازگشایی مدارس میزان ابتلاء و موارد بستری کمتر شود.

وی به درگیری کادر درمانی استان بوشهر با این بیماری اشاره کرد و گفت: از هر شش مورد ابتلای بیماری کرونا در استان بوشهر، یکی از موارد مربوط به کادر درمانی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر امسال را سالی استثنایی دانست و ادامه داد: کار سختی داریم؛ هم باید مردم را هوشیار کنیم که مراقب بیماری باشند و هم اینکه ناامید نباشند.