به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، فرهاد قلی نژاد صبح سه‌شنبه در نشست هم اندیشی بررسی مسائل زیست محیطی اظهار داشت: پارس جنوبی از نقاط بسیار مهمی اقتصادی است که نقش مهمی در تأمین سبد انرژی کشور دارد.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی و اقدامات اساسی و اصولی در راستای حفاظت از محیط زیست، پیشگیری و رفع آلاینده‌های محیط زیست در منطقه پارس جنوبی ضروری است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ادامه داد: در دو سال اخیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای منطقه با سفر ریاست جمهور به استان بوشهر تشکیل و سند کاهش آلودگی‌های محیط زیست منطقه تدوین شده است.

وی تصریح کرد: اجرای سند کاهش آلودگی‌های محیط زیست پارس جنوبی باید با اولویت پیگیری شود و در راستای پایش زیست محیطی صنایع برنامه جامع پایش زیست محیطی در دستور کار قرار گیرد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: محیط زیست یک مقوله بسیار مهم است و یکی از اولویت‌های مدیریت منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است و باید برنامه‌های پیشگیری و کاهش آلودگی محیط زیست منطقه با اولویت پیگیری و اقدامات مطلوب پیشین ادامه یابد.

ایرج خرمدل بر مقوله‌های پایش صنایع و کاهش آلودگی‌ها، توسعه فضای سبز در منطقه و روستاهای آن، مدیریت پسماندها و غیره تاکید و در این نشست هماهنگی‌های لازم جهت پیگیری مسائل زیست محیطی منطقه با تعیین زمان بندی به عمل آمد.