به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند ظهر پنجشنبه در آئین افتتاح طرح‌های پتروشیمی اظهار داشت: گام‌های بسیار مهمی برای توسعه استان بوشهر برداشته شده است و طرح‌های مهمی در دست اجرا است.

وی با اشاره به وضعیت تحریم‌ها، خاطرنشان کرد: با وجود سخت‌ترین شرایط تحریم ظالمانه، شاهد پیروزی کشور در جنگ اراده‌ها هستیم و تکمیل و بهره‌برداری از چنین طرح‌هایی زمینه تقویت امید در جامعه را فراهم می‌سازد.

استاندار بوشهر با اشاره اجرای این پروژه بسیار مهم با تلاش حداکثری متخصصان ایرانی بیان کرد: امروز شاهد بهره‌برداری از مجتمع کاوه به عنوان بزرگترین طرح متانول دنیا در شهرستان دیر استان بوشهر هستیم.

وی با اشاره به تحولات بزرگ صورت گرفته در عرصه نفت و پتروشیمی خاطرنشان کرد: این طرح با پنجره واحد سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در استان بوشهر به عنوان پایلوت در کشور مطرح شده است.

گراوند ادامه داد: با این اقدام آمادگی استقبال از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دستی پتروشیمی در این استان ایجاد شده‌است.

وی در مورد کرونا نیز به رئیس جمهور که در ارتباط زنده با محل این طرح بود توضیح داد: شاهد وضعیت باثباتی از نظر کرونا در استان بوشهر هستیم و آمار روند کاهشی را نشان می‌دهد.