به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با تبریک عید غدیر، اظهار داشت: ولایت امیر مؤمنان علی علیه السلام صراط مستقیم هدایت الهی به سمت نجات و کمال انسان است. ولایت و محبت علی نشان ایمان و تخطی از آن مایه انحراف و انحطاط است.

وی با تبریک هفدهم مردادماه روز خبرنگار اضافه کرد: رسانه یک از مهم‌ترین ارکان منظومه جامعه است که در تاریخ پر فراز و نشیب جهان نقش مهمی در عرصه مدیریت افکار عمومی ایفا کرده است و موجب تحولات بسیاری در برهه‌های حساس تاریخی شده است.

امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: هم‌اینک جهان استکبار با تهاجم رسانه‌ای و ایجاد و به دست‌گیری ابر رسانه‌های خبری به دنبال تحریف حقایق و ایجاد مدیریت افکار جهانی به صورت تهاجم نرم است و مهمترین هدف برای آنان براندازی انقلاب اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد: ایجاد جبهه رسانه مقاومت بر اساس مقاومت رسانه‌ای و مجاهدت در این عرصه مهمترین رسالت رسانه‌های انقلابی است. دفع تهاجم رسانه‌ای جهان استکبار و تهاجم و افشای ماهیت آنان و آگاه سازی ملی و فرا ملی می‌تواند سیاست راهبردی رسانه باشد.

آیت‌الله صفایی بوشهری ادامه داد: حادثه انفجار در بندر بیروت و کشته و مجروح شدن صدها نفر از مردم عزیز لبنان موجب تأسف و تالم خاطر تمام مسلمانان شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: این حادثه ناگوار قابل بررسی و پیگیری و مشکوک به نظر می‌رسد و امید است هر چه زودتر علل و عوامل این جنایت هولناک شناخته شود.

وی با گرامیداشت بیست و پنجم مردادماه سالروز شکست انگلستان در تهاجم به دلوار توسط سردار والامقام شهید گرانقدر، رئیس‌علی دلواری و مردم گرانقدر آن دیار افزود: استعمارگران انگلیسی در تاریخ ۱۷ مردادماه سال ۱۲۹۴ (ه. ش) بعد از تصرف بوشهر و مقاومت جبهه تنگستان تصمیم به حمله به دلوار را گرفتند که با شکستی تلخ و تاریخی روبرو شدند.

آیت‌الله صفایی بوشهری گفت: امروز نیز چنین است، سرداران و جوانان عزیز استان دارالحماسه بوشهر به فرمان مقام معظم رهبری  آماده همه نوع دفاع از حریم ایران اسلامی هستند و با تقدیم جان خود از اسلام و ایران حراست می‌نمایند.

وی تصریح کرد: از تمام مسئولان استانی تقاضا دارم در دو عرصه تأمین اعتبارات و مدیریت اجرایی در موضوع تسریع در احداث خط راه آهن و تأمین آب شرب و کشاورزی استان، اشتغال و معیشت مردم و جلوگیری و برخورد بازدارنده در گرانی فزاینده و عذاب دهنده و اجرای مصوبات فرهنگی مورد نظر مقام معظم رهبری تدابیر و اقدامات جدی کنند.

امام جمعه بوشهر با تسلیت ارتحال عالم جلیل القدر و اخلاق مدار حضرت آیت الله محمودی برهان اظهار داشت: وی از علمای ریشه دار استان بوشهر و از شاگردان ارزشمند شهید صدر و نماینده امام راحل عظیم الشان در کویت بودند که به جهت اندیشه و روحیه انقلابی و برگزاری مراسم ختم برای شهید عماد مغنیه از آن کشور اخراج شدند و به قم مهاجرت کردند.

وی اضافه کرد: همه مردم عزیز استان را به مراعات امور بهداشتی فردی و اجتماعی در پیشگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا سفارش می‌کنم و از مسئولان استان تقاضا دارم در گسترش و ایجاد بیمارستان‌های استاندارد و تجهیز کارآمد آنها و استخدام کادر درمان و پرداخت به موقع حقوق و مزایای آنان اقدام کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری ادامه داد: از همه عزیزان در کادر درمان و گروه‌های جهادی صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم و از تمامی مراکز مهم صنعتی درخواست می‌کنم که به کمک بیمارستان‌های استان آمده و به طور ویژه نیازهای بهداشتی و درمانی آنها را تأمین کنند.