مسئول بسیج رسانه استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: جشنواره ابوذر هر ساله با برگزاری آئین اختتامیه و معرفی برگزیدگان همراه بود که امسال به دلیل وضعیت کرونا امکان برگزاری مراسم فراهم نشد.

عبدالله نجفی اضافه کرد: در همین راستا در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه صدا و سیمای بوشهر پخش شد، برگزیدگان پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان بوشهر معرفی شدند و از دو نفر به عنوان نماینده برگزیدگان تقدیر شد.

وی از اجرای پویش ملی «خاطره‌نگار» در کشور خبر داد و اضافه کرد: این پویش در سطح کشور در حال برگزاری است و شامل ثبت خاطراتی از فعالیت‌های اثربخش و ماندگار اصحاب رسانه است.

مسئول بسیج رسانه استان بوشهر افزود: پویش ملی «خاطره‌نگار» در استان بوشهر طراحی و مورد استقبال دکتر بصیری مس مسؤول سازمان بسیج رسانه کشور قرار گرفت.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، هیئت داوران پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان بوشهر با بررسی آثار رسیده به دبیرخانه، نظر خود را اینگونه اعلام کرده است.

در بخش رسانه‌های مکتوب

برگزیدگان بخش گزارش:

• مقام اول، سید حسین موسوی برای نشر گزارش باستی هیلز جنوب کشور در بوشهر

• مقام دوم، سعید رضایی برای نشر گزارش از ظرفیت بی‌نظیر خلیج‌فارس غافل نشویم

• مقام سوم، مژده پاینده برای نشر گزارش قایق‌های صیادی همچنان در ساحل خاک می‌خورند

برگزیدگان بخش یادداشت:

• مقام اول، حامد معتمدی برای نشر یادداشت نماینده ایران در لاهه و نابغه نبردهای هوایی

• مقام دوم، حسن محدث زاده برای نشر یادداشت تفحصی بر تفحص

• مقام سوم، حسن محدث زاده برای نشر یادداشت سرداری که در ایستگاه سیاست توقف نکرد

برگزیدگان بخش تیتر:

• مقام اول، علی هوشمند برای درج تیتر رفقای جان

• مقام دوم، راضیه حیاتی برای درج تیتر گلایل های زخمی

• مقام سوم، علیرضا بحرانی اقبالی برای درج تیتر آیا دود زباله به چشم سیراف خواهد رفت؟

شایستگان تقدیر در بخش خبر:

• امین رجب زاده برای نشر خبر ۵۹ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر مصوب شد

• زهره عرب برای نشر خبر آب استان بوشهر به پایداری مطلوب رسیده است

• مونا عیدان برای نشر خبر تأمین آب، اشتغال و مسکن اولویت قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه است

در بخش رسانه‌های چندرسانه‌ای

برگزیدگان بخش عکس:

• مقام اول، پرسیا جفره ای برای مجموعه‌ی محرم و عاشورای حسینی

• مقام دوم، سعید طاهری پور برای مجموعه‌ی محرومیت زدایی و خدمات رسانی

• مقام سوم، محمد پای بست برای مجموعه‌ی کمک به سیل زدگان کرمانشاه

برگزیدگان بخش موشن گرافی

• مقام دوم، امیر رستافر برای تولید موشن گرافی آسیب‌های فضای مجازی برای کودکان

• مقام سوم، خداکرم جمالی برای تولید موشن گرافی کاربرانه

شایستگان تقدیر بخش گزارش ویدئویی

• امیر برکت برای تولید گزارش سهمیه سوخت قایق‌های صیادی

• خاطره خواجگانی برای تولید گزارش مقاومت و ایثار حافظان خلیج فارس

• مهدی عالی پور برای تولید گزارش مصرف بهینه انرژی در فصل گرما