به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، یزدان سیف بعد از ظهر پنجشنبه در نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار و گندم، آرد و نان استان بوشهر اظهار داشت: از ابتدای سال ۷۰۰ هزار تن موجودی ذخایر نهاده‌های دامی و سویا در کشور بوده است.

وی تصریح کرد: حدود ۷۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تن از محل دانه‌های روغنی، کنجاله استحصال و در کشور بین دامداران و مرغداران توزیع شده است.

سیف از خرید و توزیع ۲۸۰ هزار تن کلزا و ۱۵۰ هزار تن کنجاله کلزا خبر داد و بیان کرد: کل مصرف کشور در بخش نهاده‌های دامی و سویا ۳.۸ میلیون تا ۴ میلیون تن است که تنها بخش بسیار اندکی در این بخش کمبود داشتیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه امروز نهاده دامی و سویا به یکی از موضوع‌های مهم کشور تبدیل‌شده خاطرنشان کرد: محصولی مانند ذرت که امسال ۲۰ درصد بیشتر از پارسال تأمین‌شده چرا قیمتش باید بیشتر از قیمت مصوب شود.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه نهاده‌های تأمین‌شده در سخت‌ترین شرایط کشور تأمین شود دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا تأمین نهاده‌ها به صورت مناسبی صورت گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به آثار و تبعات ویروس کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی و مشاغل گفت: در این راستا یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند و در این زمینه بسیاری از مشاغل تعطیل شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به اینکه کشور امروز در تعادل نسبی قرار دارد و فروشگاه‌ها تا سقف پر از جنس است خاطرنشان کرد: این در حالی است که در ابتدا شیوع کرونا در آمریکا قحطی آمد ولی مایه فخر و مباهات نظام اسلامی ایران است که این اتفاق در کشور رخ نداد.

سیف از وجود لاستیک با قیمت مصوب در کارخانجات خبر داد و بیان کرد: در راستای توزیع لاستیک سامانه پیمایش در اختیار حمل‌ونقل و راهداری است که باید فرایند توزیع آن به خوبی مدیریت و ۲۲۰ هزار حلقه لاستیک در گمرکات باید ترخیص و توزیع شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه امروز دشمن با اطلاع‌رسانی نامناسب تلاش دارد روح مردم را آزار دهد تأکید کرد: همه وظیفه دارند امید را در فعالیت‌های جامعه ترویج کنند.