یک کارشناس داوری درخصوص قضاوت داور بازی پرسپولیس و التعاون می گوید داور عراقی عملکرد بسیار خوبی داشت.

جعفر خوشرو در گفت‌وگو با ایسنا درباره داوری دیدار پرسپولیس و التعاون عربستان اظهار کرد: داوران عراقی کارشان خوب است و در بین داورهای عرب و در آسیا داوران خیلی خوبی هستند. مهند قاسم دو نیمه مختلف در قضاوتش داشت. نیمه اولش خیلی خوب قضاوت کرد. او شرایط بازیکنان عربستان را خوب می دانست که زود به حاشیه می روند و مرتب سوت زد و بازی را کنترل کرد. از همان اوایل بازی شماره ۳۳ التعاون مرتب خطا می کرد که داور هم آخر مجبور شد او را با کارت زرد جریمه کند و به درستی این کار را انجام داد.

او ادامه داد: جایگیری های درست و تصمیم به موقع باعث شد در نیمه اول عملکرد خیلی خوبی داشته باشد. با این که داور عرب بود اما شجاعت و بی طرفی اش در تصمیمات از نکات بارزش بود. مشکلی که داور های آسیایی دارند جایگیری بد آن ها است که فغانی در این مورد خیلی خوب بود و پیش از فغانی هم ایرماتوف این کار را خیلی خوب انجام می داد. در آغاز نیمه دوم پنالتی دقیقه ۴۸ کاملاً صحیح بود و اخطار نداشت و داور به درستی پنالتی اعلام کرد.

این کارشناس داوری با بیان این که در دقیقه ۶۴ سدریک بازیکن التعاون روی بشار رسن خطا کرد و داور به او ترحم کرد، ادامه داد: جریمه بازیکن کارت قرمز بود که متاسفانه داور نداد. دقیقه ۶۶ خطای سید جلال روی بازیکن التعاون درست بود و در دقیقه ۷۱ و ۷۳ بازیکنان التعاون شروع به تمارض کردند و خودشان را روی زمین می زدند. سدریک یک کارت زرد داشت و داور می توانست کارت زرد دوم را به او بدهد که باز هم مدارا کرد.

او ادامه داد: داور در نیمه دوم با عربستانی ها مماشات کرد. در دقیقه ۸۵ هم بازیکن شماره ۲۷ التعاون یعنی احمد منداش باید اخطار می گرفت که داور فقط خطا اعلام کرد. در نهایت عملکرد داور خیلی خوب بود. درست است نیمه دوم مماشات کرد اما به نظر من خیلی خوب قضاوت کرد. داور مستحق نمره ای بین نمره ۸٫۵ تا ۹ است و حقی از کسی در این بازی ضایع نشد.

انتهای پیام