به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سرهنگ علیرضا غریبی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: تا پایان سال دو هزار برنامه در مناسبت‌های مختلف تدارک دیده شده است.

وی تصریح کرد: در هفته دفاع مقدس ضمن دیدار فرماندهان و دست‌اندرکاران ۸ سال دفاع مقدس با نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر برنامه‌های این هفته آغاز می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر افزود: در سطح کشور در طول سال از یک میلیون رزمنده پیشکسوت ۸ سال دفاع مقدس تجلیل می‌شود و سهمیه استان بوشهر ۱۱ هزار رزمنده است که در هفته دفاع مقدس از ۲ هزار رزمنده پیشکسوت استان تجلیل می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در موزه دریا و دریانوردی بوشهر را از دیگر برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: تجلیل از سربازان نخبه و برپایی همایش نخستین پاسخ به دشمن از دیگر برنامه‌ها است.

غریبی، برگزاری برنامه ویژه سنگرسازان بی‌سنگر، تجلیل از تولیدکنندگان برتر اقتصاد مقاومتی، رونمایی از تولیدات فرهنگی، هنری و رادیویی و تلویزیونی را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان بوشهر دانست و گفت: در این هفته ضمن غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا کنگره ملی شکوه ایثار به صورت مجازی برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر رونمایی از آژیر قرمز تا ۴۰ سالگی دفاع مقدس در صداوسیما را از دیگر طرح‌ها دانست و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی در هر شهرستان ۱۰ گانه استان بوشهر در هفته دفاع مقدس از ۲۰۰ رزمنده پیشکسوت تجلیل می‌شود.