به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آئین افتتاح سه ۳ پروژه آبرسانی روستایی استان بوشهر در روستای لاور ساحلی دشتی همراه با ارتباط ویدئویی با وزیر نیرو برگزار شد.

این سه پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان‌های دشتی و دشتستان شامل آب‌شیرین‌کن لاور ساحلی، آبرسانی و تأمین آب روستای فاریاب و دهرود سفلی افتتاح شد.

اعتبار اجرای این پروژه‌ها ۱۱۴ میلیارد و۲۰۰ میلیون ریال است و با افتتاح این پروژه‌ها ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین این طرح‌ها بهره‌برداری از سایت آب‌شیرین کن ۶۰۰ مترمکعبی نوار ساحلی دشتی است که با بهره برداری از این پروژه به ۴ روستای زیارت ساحلی، گلستان، کبگان و لاور ساحلی آبرسانی می‌شود.

بهره برداری از شبکه آبرسانی و تأمین آب شرب روستاهای دهرود سفلی و فاریاب از دیگر پروژه‌های افتتاحی امروز بود که این روستاها در شهرستان دشتستان قرار دارند و با افتتاح ۲ پروژه آبرسانی یاد شده مشکل دیرینه ساکنان این روستاها برطرف می‌شود.

در پویش آبرسانی هر هفته_الف_ب_ایران امروز به صورت همزمان طرح‌های آبرسانی در سراسر کشور در ۴۰۰ روستا با جمعیت ۲۸۱ هزار نفر و سرمایه‌گذاری ۳۷۹ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در حاشیه این مراسم به خبرنگار مهر گفت: امروز شاهد افتتاح نخستین پروژه آب‌شیرین‌کن روستایی در استان بوشهر هستیم که گام مهمی برای رفع مشکل آب استان است.

عبدالحمید حمزه‌پور اضافه کرد: رفع وابستگی استان بوشهر به دیگر استان‌ها را با جدیت دنبال می‌کنیم و حدود ۱۵۰ هزار مترمکعب از آب استان بوشهر از طریق شیرین‌سازی آب دریا تأمین خواهد شد.

وی با اشاره به افتتاح سه پروژه آبرسانی در دشتستان و دشتی، تصریح کرد: این طرح‌ها نقش مهمی در کاهش مشکلات آبی روستاهای دهرود سفلی، فاریاب، زیارت ساحلی، گلستان، کبگان و لاور ساحلی خواهند داشت.