به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، مدیر سازمان دانش آموزی استان بوشهر صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط کرونایی و ضرورت آموزش مجازی در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: هر چند اولویت آموزش و پرورش آموزش حضوری است اما حدود ۷۰ درصد از دانش آموزان استان به شیوه غیرحضوری آموزش می‌بینند.

محمود حسنی توابع ادامه داد: با وجود اینکه بیشتر مدارس استان به شیوه مجازی و از طریق شبکه شاد فعالیت می‌کنند، اما متأسفانه تعدادی از دانش آموزان از دسترسی به گوشی هوشمند و تبلت برای بهره‌مندی از آموزش‌های مجازی محروم هستند.

وی توابع ادامه داد: در این راستا و با هدف جمع آوری کمک‌های مردمی برای تأمین نیازهای تحصیلی این گروه دانش آموزان، جشن مهر عاطفه‌ها با شعار مهر همدلی برای همه دانش آموزان در سراسر استان از روز سه شنبه اول مهر شروع شده است.

ظرفیت شبکه شاد برای جشن عاطفه‌ها

مدیر سازمان دانش‌آموزی در خصوص شیوه برگزاری جشن مهر عاطفه‌ها گفت: در مدارسی که به صورت حضوری فعالیت دارند، این جشن با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: برای برگزاری این جشن در سایر مدارس از ظرفیت شبکه شاد استفاده می‌کنیم تا دانش آموزان و خانواده‌های نوع‌دوست هم‌استانی بتوانند در این پوشش انسان‌دوستانه مشارکت کنند.

حسنی توابع با بیان اینکه اولویت هدایای جمع آوری شده خرید گوشی و تبلت و سپس نوشت افزار و لباس فرم دانش‌آموزی است، تصریح کرد: هدایای درون مدرسه‌ای با نظارت شورای مدرسه، هدایای درون منطقه‌ای با نظارت سازمان دانش‌آموزی شهرستان / منطقه و هدایای درون استانی با نظارت سازمان دانش‌آموزی استان توزیع می‌شود.

رفع تبعیض و کاهش فاصله طبقاتی

مدیر سازمان دانش آموزان در خصوص اهداف برگزاری این جشن گفت: ترویج فرهنگ انفاق، نوع دوستی و مشارکت پذیری در بین دانش‌آموزان، پیگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، برقراری عدالت اجتماعی و رفع تبعیض و کاهش فاصله طبقاتی برای این جشن ملی هدف گذاری شده است.

وی در پایان با قدردانی از همکاری و تعامل کمیته امداد امام خمینی (ره) در برگزاری این جشن اظهار امیدواری کرد که با همراهی و مشارکت مردم، هیچ دانش آموز محروم از آموزش مجازی در استان نباشد.