به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید حسن شکری سه شنبه شب در نشست مجازی گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هجوم ارتش رژیم بعث به ایران اسلامی حاصل ناکامی‌ها و شکست‌های دشمنان انقلاب بود که پس از پیروزی انقلاب با ترورهای کور منافقین، کودتا و توطئه‌های دیگر درصدد شکست آن بودند ولی هرگز موفق نشدند.

نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس افزود: رشد نیروهای مؤمن و انقلابی به رهبری امام خمینی (ره) به تحولات مهمی کشیده شد که این تحولات برای دشمنان انقلاب تردیدی باقی نگذاشت که در صورت عدم مقابله همه جانبه با انقلاب اسلامی، این انقلاب به صورت همه جانبه و غیرقابل مهار در کل جهان قابل گسترش خواهد بود.

وی گفت: در این راستا از میان کشورهای همسایه ایران، عراق و رژیم حاکم بر آن مستعدترین اهرمی بود که دشمنان انقلاب اسلامی با بهره گیری از آن به مقابله با انقلاب پرداختند.

نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس یادآور شد: با هجوم دشمن به کشورمان همه شاهد حضور جوانان و بسیجیانی بودند که به ندای رهبر خود لبیک گفتند و در برابر دشمنان ایستادند و دشمن که در روزهای آغازین جنگ در حال پیشروی از مرزهای کشور بود با سدی به نام بسیج در برابر خود روبرو شد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون تشکیل بسیج به فرمان امام (ره) و اهمیت حضور جوانان گفت: رهبری معتقدند در هر برهه در عرصه‌های مختلف جوانان باید وارد میدان شوند همانگونه که در زمان انقلاب، دفاع مقدس یا جنگ با تروریست‌های داعشی جوانان حضور یافتند و پیروز میدان شدند.

شکری خاطرنشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس بهترین جوانان جان خود را نثار کردند تا یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتد و اگر به تاریخ نگاه کنیم کشور ایران در جنگ‌های که داشته قطعات زیادی از این سرزمین پهناور را از دست داده، لذا باید قدردان گنجینه با ارزش دفاع مقدس باشیم.

وی ادامه داد: برای اینکه وقایع دوران دفاع مقدس به دست فراموشی سپرده نشود باید این گنجینه را مانند دُر گرانبها نگهداری و به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس با تبیین اهداف دفاع مقدس ابراز داشت: خاطرات رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس باید به یک سنت و سیره برای جوانان و آیندگان کشور تبدیل شود و به تعبیر سخن رهبری نگهداشتن یاد شهدا برای خود ما خوب است و لذا فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا عین شهادت است.

نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر دو کتاب «خط فکه» و «نونی صفر» این نویسنده تقریظ نوشته‌اند گفت: بعد ۴۰ سال وقتی از شهدا می‌نویسم برای من تازگی دارد.

نشست مجاری گرامیداشت هفته دفاع مقدس به همت دانشگاه پیام نور گناوه با حضور دانشجویان این دانشگاه، طلاب حوزه علمیه الزهرا و بسیج خواهران گناوه برگزار شد.

در پایان این نشست دکتر سید حسن شکری نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.