به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید علی پاک نژاد بعد از ظهر چهارشنبه در آئین معارفه شورای اجرایی جمعیت هلال احمر شهرستان با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا این حماسه بزرگ اظهار داشت: یکی از پایه‌های اصلی در مقابله با بحران‌ها و حوادث، هلال احمر است.

وی اعتماد مردمی را بزرگترین سرمایه جمعیت هلال احمر عنوان کرد و افزود: امدادگران جمعیت هلال احمر در مقابله با بحران‌ها و حوادث آمادگی کاملی دارند و این آمادگی آنان موجب آرامش مردم است.

فرماندار کنگان بر بهره گیری از توان جوانان در اجرای برنامه‌های هلال احمر تاکید و بیان کرد: در حرکت‌های بشر دوستانه جمعیت هلال احمر همیشه پیش‌قدم بوده است. جوانان جمعیت هلال احمر در راستای حفظ سلامت و ارزش‌های انسانی و کمک به هم نوع از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کنند.

وی ضمن آرزوی موفقیت شورای اجرایی جمعیت هلال احمر افزود: شهرستان کنگان از ظرفیت و قابلیت فراوانی در حوزه‌های برای تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز جمعیت هلال احمر را دارد.

وی خواستار تشکیل تیم‌های واکنش سریع در سطح شهرستان کنگان شد و ادامه داد: راه اندازی خانه‌های هلال روستایی و آموزش به داوطلبان و علاقمندان اهمیت بسیار زیادی دارد که باید برای آن تلاش شود.

وی خواستار استفاده از ظرفیت صنایع مستقر در منطقه در تأمین تجهیزات جمعیت هلال احمر شد و افزود: تشویق و حمایت نیروهای امدادی و جذب عضو داوطلب از بین کارکنان و پرسنل صنایع و شرکت‌های مستقر در منطقه از دیگر موضوعات مهم است.