به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی صبح چهارشنبه در سومین برنامه ایثارگران عاشورایی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصتی طلایی تا از جانفشانی‌ها، رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و ایثارگران رزمندگان، شهدا جانبازان، پیشکسوتان جهاد و شهادت یاد کنیم.

امام جمعه گناوه افزود: هفته دفاع مقدس گنجینه‌ای تمام نشدنی است که ریشه در فرهنگ عاشورایی دارد.

وی گفت: از بدو پیروزی شجره طیبه انقلاب اسلامی دشمنان داخلی و خارجی کوشیده‌اند تا با آن مقابله و آن را شکست دهند ولی هیچ گاه به اهداف خود نخواهند رسید.

حجت الاسلام رکنی حسینی تصریح کرد: ۳۱ شهریور ۵۹ ارتش رژیم بعث عراق با همراهی استکبار جهانی و حامیان منطقه‌ای و جهانی خود جنگی را علیه ملت ایران آغاز کرد و ۸ سال دست به جنایاتی علیه ملت ایران زد.

وی ادامه داد: با وجود آنکه آغاز جنگ در ابتدای انقلاب بود و نیروهای نظامی منظم تشکیل نشده بود ولی همه اقشار مردم برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی به پا خواستند و با لبیک به فرمان رهبر کبیر انقلاب به دفاع از کشور پرداختند و بدون از دست دادن حتی یک وجب از خاک میهن پیروز میدان شدند.

امام جمعه گناوه یادآور شد: امروز وظیفه ما است که تمام زوایا و ابعاد ۸ سال دفاع مقدس را برای نسل جوان بازگو کرده و پیام شهدا، رزمندگان و ایثارگران را به آینده گان منتقل کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر انتقال وصایای و توصیه‌های شهدا به نسل جوان باید خانواده‌های شهدا، ایثارگران و پیشکسوتان جهاد و شهادت و مقاومت را تکریم کنیم.

حجت الاسلام رکنی حسینی گفت: باید از ابعاد گسترده دفاع مقدس درس بیاموزیم زیرا این ابعاد امروز می‌تواند در زندگی فردی و اجتماعی و رفع آسیب‌های اجتماعی مؤثر واقع شود.

وی بیان کرد: توسل‌ها، دعاها، نماز شب‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان یک بعد مهم دوران دفاع مقدس است که امروز هم باید در جامعه متبلور شود و به منصه ظهور برسد.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: اگر در دوران دفاع مقدس با دست خالی در برابر بیش از ۴۰ کشور ایستادگی کردیم به خاطر بعد معنویت رزمندگان اسلام بود که این پیام معنوی و ارزش‌های انقلاب را در سنگرهای دفاع تا سیاه چال‌های اسارت به گوش جهانیان رساندند.

وی عنوان کرد: بعد معنویت و معرفت و توسل و تضرع دوران دفاع مقدس در گام دوم انقلاب که تمدن نوین انقلاب اسلامی است باید هر چه بیشتر برجسته و بازگو شود.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: ادامه دوران دفاع مقدس توسط جوانان غیور نسل امروز انقلاب مانند شهید حججی ها در خارج از مرزها و با عنوان مدافعان حرم تداوم یافته که در برابر دشمنان اسلام ایستادگی می‌کنند.

مداحی سید عباس موسوی و خاطره گویی غلامعلی ارجمند از یادگاران ۸ سال سال دفاع مقدس از دیگر بخش‌های این برنامه بود که در آستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی (ع) گناوه برگزار شد.

برنامه ایثارگران عاشورایی کار مشترک از اداره اوقاف و امور خیریه، هیئت امنا امامزاده سلیمان بن علی (ع)، اداره تبلیغات اسلامی، فرهنگی هنری سپاه انصارالحسین (ع) و شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان گناوه از برنامه‌های تدارک دیده شده به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس است که هر شب تا پایان هفته دفاع مقدس در آستان امامزاده سلیمان بن علی (ع) گناوه برگزار و به صورت مجازی برای علاقمندان پخش خواهد می‌شود.