به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح پنجشنبه در جمع فعالان فرهنگی خارگ ضمن نکوداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و به ویژه جزیره خارگ، و ابراز رضایت از وحدت بین مذاهب در این جزیره، بیان داشت: تعامل و همدلی فرهنگی بسیار خوبی بین جامعه اهل سنت و شیعه در جزره خارگ وجود دارد.

وی تصریح کرد: مردم شریف این جزیره در هشت سال دفاع مقدس ثابت کردند که وقتی پای دفاع از اسلام و وطن در میان باشد، بحث قومیتی و مذهبی مطرح نیست و همه در یک صف واحد قرار می‌گیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: باید زیست‌بوم فرهنگی منطقه را تقویت کنیم و با توسعه فعالیت‌های دینی و قرآنی زمینه لازم را برای گسترش ظرفیت‌های فرهنگی در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ایجاد کنیم.

حجت الاسلام سروستانی افزود: انتظار و مطالبه ما این است که سهم اعتباری زیرساخت‌های عمرانی در زمینه برنامه‌های فرهنگی گسترش پیدا کند؛ مطمئناً با توسعه زیرساخت‌های فرهنگی آرامش، آسایش و با کاهش آسیب‌های مدرن اجتماعی روبرو خواهیم شد.

وی بیان کرد: همچنین مسئله پیوست فرهنگی نیز باید در دستور کار مراکز صنعتی قرار گیرد تا بهره‌وری بیشتری در برنامه‌های فرهنگی به دست بیاید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: ما آمادگی داریم زمینه لازم را برای استقرار روحانی و همچنین استقرار نمایندگی دفتر تبلیغات فراهم کنیم.