سیدفخرالدین حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همزمان با سالروز رحلت جانگداز پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) بازار تجاری این بندر در روزهای جمعه و شنبه ۲۵ و ۲۶ مهرماه تعطیل است.

وی اضافه کرد: با توجه به فرارسیدن ایام پایانی ماه صفر و تعطیلات این ایام به جهت سوگواری و احترام به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) امامان معصوم، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از سوی اتاق اصناف شهرستان گناوه روزهای جمعه و شنبه همزمان با قرار گرفتن دو روز تعطیلی طبق تقویم رسمی، بازار گناوه نیز بسته است.

حسینی اظهار داشت: از همه کسبه و بازاریان محترم و متدین شهرستان گناوه که همواره همکاری شایسته ای در جهت اجرای مصوبات اتاق اصناف دارند استدعا می‌شود بر اساس اطلاعیه فوق همکاری لازم را مانند همیشه مبذول دارند.

بازار تجاری بندر گناوه از جاذبه‌های گردشگری این بندر و یکی از بازارهای پررونق و پر مشتری جنوب کشور محسوب می‌شود که هر سال پذیرای مسافران و گردشگران از سراسر کشور بوده است.

بازاریان این بازار تجاری علاوه بر امور تجارت در مسائل اجتماعی همواره حضوری فعال و پررنگ در کنار سایر اقشار مردم داشته‌اند.