همزمان با تعطیلی دو هفته ای در برخی شهرها با وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا، جدول پخش شبکه های سیما متناسب با قرنطینه خانگی مردم، تغییر می کند. همچنین همانگونه که ایسنا پیشتر خبر داده بود، برخی برنامه های زنده تلویزیون که از ساعت ۲۱ بعد پخش می شدند، با تغییراتی مواجه شدند.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از ایسنا، همزمان با آغاز محدودیت های کرونایی در شهرهای قرمز اعلامی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، تلویزیون در برخی برنامه های زنده خود که ساعت ۲۱ به بعد پخش می شوند و با حضور مهمان همراه هستند، تغییراتی ایجاد کرده است؛ البته این رویکرد در هر شبکه متفاوت خواهد بود و به تصمیم مدیران آن شبکه منوط شده است.

همچنین در روزهایی که به دلیل شیوع کرونا، بسیاری از مردم ناگزیر باید در خانه بمانند، تلویزیون علاوه بر برنامه های زنده معمول خود، بر پخش سریال ها، برنامه های طنز، فیلم‌های سینمایی، پویانمایی و مسابقات خود می افزاید.

بر این اساس شبکه یک سیما پنج شب در هفته ساعت ۱۹:۳۰ «مسابقه ایران» و مسابقه «دستپخت» را به روی آنتن می برد. سریال طنز «زیرخاکی» هم بعد از اتمام سریال «نون خ» ساعت ۱۸ از شبکه یک سیماپخش می شود.

علاقه مندان به مجموعه «کلاه قرمزی» جمعه ها ساعت ۲۱:۳۰ می توانند منتخب فصل های این مجموعه را در شبکه دو به تماشا بنشینند.

فیلم های سینمایی شبکه سه سیما قرار است ساعت ۱۵ پخش شود. در کنار آن، سریال ایرانی «شرم» پس از اتمام پخش سریال «صفر ۲۱»، هر شب ساعت ۲۰:۴۵ برای بینندگان شبکه سه پخش می شود.

مسابقه های «سیم آخر» ( پنج شنبه و جمعه ها ساعت ۲۲:۳۰) و « زوجی نو» (شنبه و یکشنبه ساعت ۲۲:۳۰ و پنج شنبه و جمعه ساعت ۱۹:۱۵) هم در ایام قرنطینه از آنتن شبکه سه پخش می شود.

اما شبکه تخصصی چهار برای مخاطبان خاص خود حدود ۱۴ فیلم سینمایی را برای پخش در ساعت ۱۴ در نظر گرفته است. سریال «گمشده در فضا» در ژانر تخیلی هم قرار است ساعت ۳۰ دقیقه بامداد پخش می شود و بازپخش آن ۱۸ خواهد بود.  

برنامه «شب های هنر» در این دو هفته جای خود را به پخش «تله تئاتر» داده که روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۲۳ به روی آنتن می رود. موسیقی سنتی و آواز هم هر شب به مدت ۳۰ دقیقه در ساعت ۲۴ از شبکه چهار پخش می شود.

شبکه پنج سیما برنامه «به خانه برمی گردیم» را به صورت ویژه در ایام تعطیلی کرونایی به بخش های شاد و موسیقی اقوام اختصاص داده است.

فصل چهارم مسابقه «پنج ستاره» هم به زودی در جدول پخش این شبکه قرار می گیرد. سریال کره ای «ایلجیما» هم قرار است هر شب ساعت ۲۳ از شبکه پنج سیما پخش شود.

فوتبال ۱۲۰، مجله قهرمانان، شب های فوتبالی، ورزش تعطیل نیست را با محتوا و دکور جدید در شبکه ورزش شاهد خواهیم بود. فصل جدید برنامه ویدئوچک پنج شنبه شب ها ساعت ۲۲ از شبکه ورزش پخش می شود.

در این مدت سریال های لژیونر، علی البدل ، مرز خوشبختی، سایمدانگ، بچه مهندس ۱ ، آن شرلی به ترتیب در ساعت های ۸ ، ۱۴ ،  ۱۵ ، ۱۹،  ۲۱ ، ۲۳ از شبکه تماشا پخش خواهد شد.

شبکه نمایش هم فیلم های سینمایی در ژانر کلاسیک، ژانر منتخب، ایرانی، اتومبیل رانی به همراه مرور آثار مت دیمون و رابرت ردفورد را پخش می کند.

شبکه نسیم منتخب «خندوانه» را هر شب ساعت ۲۱:۳۰ در روزهای قرنطینه به روی آنتن خود می برد. سری جدید مجموعه پویانمایی «شکرستان» هم راس ساعت ۲۲:۳۰ پخش می شود.

بینندگان شبکه های تلویزیونی منتخبی از فیلمهای سینمای دفاع مقدس را می توانند هر روز ساعت ۱۳ از شبکه افق به نظاره بنشینند.

انتهای پیام