به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم جمیری صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی از مشکلات صیادان و اسکله‌های صیادی استان اظهار داشت: در دیدار با رئیس سازمان شیلات ایران این مسائل را مطرح و خواستار رفع این مشکلات شدیم.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از مردم استان بوشهر از طریق صیادی و پرورش آبزیان امرار و معاش می‌کنند اضافه کرد: استان بوشهر قطب تولید و صادرات آبزیان در کشور است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه اسکله‌ها یک نیاز اساسی در استان است افزود: اسکله‌های صیادی استان دارای مشکلات عدیده و فراوانی هستند که تاکنون لاینحل مانده است.

وی با اشاره به وضعیت بلاتکلیف بندر صیادی هلیله خاطرنشان کرد: این بندر در ردیف پروژه‌های ملی در دهه ۷۰ قرار داشت ولی همچنان بلاتکلیف است و مشکلات زیادی دارد.

جمیری با اشاره به صادرات بخشی از آبزیان تولیدی و صید شده استان به کشورهای منطقه، بیان کرد: یکی از مشکلات این قشر افزایش هزینه‌های تولید، پرورش، حمل و نقل و صادرات آبزیان است که باعث کاهش درآمد و عدم اقبال مشتریان خارجی شده است.

وی خواستار اختصاص تسهیلات کم‌بهره برای رفع مشکلات صیادان استان شد و افزود: رفع مشکلات بیمه صیادان، احداث اسکله صیادی گناوه، تأمین نیروی انسانی شیلات استان و استقرار سیستم اطفای حریق از دیگر نیازها است.