به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: سند نقشه جامع فرهنگی استان بوشهر نقش مهم و اساسی را در توسعه فرهنگی استان خواهد داشت.

وی خواستار استفاده از ظرفیت عمومی مردم مانند گروه‌های مردم‌نهاد، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و بازار در تدوین سند نقشه جامع فرهنگی استان بوشهر شد و بیان کرد: استفاده از این ظرفیت‌ها باعث تأثیرگذاری بیشتر آن خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اشاره به اهمیت تدوین سند فرهنگی استان خاطرنشان کرد: تدوین سند نقشه جامع فرهنگی استان بوشهر می‌تواند به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: مسائل فرهنگی استان به صورت مستمر توسط کارگروه تدوین سند توسعه نقشه جامع فرهنگی بررسی می‌شود و انتقادات، پیشنهادات و باز تولیدهایی که ارسال می‌شود را پایش و در سند جانمایی کنند.

وی با اشاره به میزبانی استان بوشهر از صنایعی همچون نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه اتمی و حوزه ترانزیت ادامه داد: این صنایع باید بخشی از اعتبارات امور فرهنگی استان را متعهد شوند تا در این زمینه منتظر اعتبارات ملی نباشیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: مصوبه‌های فرهنگی استان به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال و ابلاغ می‌شود.