به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با گرامیداشت شانزدهم آذرماه روز دانشجو اظهار داشت: امیدواریم دانشجویان در فضایی سراسری ایمان، تقوا، اخلاق، بصیرت، ولایتمداری و انقلابی بودن به جهاد علمی و خدمت به نظام موفق باشند؛ همانطور که تاکنون نیز دانشجویان انقلابی و ولایتمدار این چنین بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک ایران انقلابی نیازمند تلاش‌های فردی و جمعی نخبگان دانشگاهی در عرصه‌های خود کفایی، مرجعیت علمی و اقتدار مدیریتی هستند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: از همکاری تمامی مردم عزیز در مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا تشکر می‌کنم و امیدوارم این بیماری هرچه زودتر با عنایات الهی ریشه کن شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری اضافه کرد: از همه مسئولان و مردم عزیز تقاضا دارم این مراقبت‌ها ادامه پیدا کند تا خانواده‌های محترم شاهد بیماری و مرگ ناگوار مردم گرانقدر نباشند.

وی بیان کرد: از مراکز اداری تقاضا دارم حقوق کارگران عزیز را به موقع پرداخت کنند تا در زندگی دچار مشکلات سخت معیشتی نشوند. بی‌تردید تأخیر در پرداخت حقوق اگر منجر به چالش‌های سخت زندگی شود از مصادیق بارز ظلم خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: هفدهم آذر ماه سالروز مقاومت مردم استان بوشهر در مقابل حمله ناجوانمردانه استعمار سراسر جنایت و خیانت انگلیس در سال ۱۲۳۵ هجری شمسی به منطقه ریشهر که منجر به شهادت احمد خان تنگستانی و جمعی از مجاهدین محلی (۷۲ نفر) شد را گرامی می‌داریم.

وی تاکید کرد: این مقاومت سر افرازانه که با هدایت‌ها و حکم وجوب دفاع آیت الله شیخ حسن آل عصفور و سرداری باقر خان و احمد خان تنگستانی و حضور مقتدرانه و اسلامی مردم بوشهر صورت گرفت آغازی برای مقاومت تاریخی مردم عزیز استان بوشهر در مقابل متجاوزان بود که موجب شکست انگلیس و کشته شدن هفتصد و چهل نفر از متجاوزین شد.

آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: مقام معظم رهبری در عرصه امور اقتصادی و اجتماعی بر «اقتدار اقتصادی» با برنامه «اقتصاد مقاومتی» با تمام ویژگی‌های خود و در امور اجتماعی بر «فرهنگ محوری، وحدت، قانون‌گرایی و همیاری و دیگر دوستی اسلامی» تاکید دارد و این طریق کارآمد و الهی پیشرفت اقتصادی و آرامش اجتماعی است.

وی با تسلیت شهادت شهید عالی مقام، دانشمند ارجمند هسته‌ای و دفاعی دکتر محسن فخری زاده اظهار داشت: بی‌تردید ترور این شهید گرانقدر نشان از عظمت علمی ایران و به خطر افتادن کاخ‌های ظلم و جنایت جهان استکبار دارد.

امام جمعه بوشهر گفت: جهان ظلم و ستم بداند که شهادت این شهید موجب تسریع در فرو ریختن کاخ سیاه ظلم و جنایت و حرکت قوی‌تر نخبگان ایران در مسیر پیشرفت علمی و محصولات دانش بنیان خواهد شد.

وی اضافه کرد: این ترور نشان از حاکمیت روح توحّش سران آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و مرتجعین منطقه دارد و قطعاً دست انتقام الهی طومار ظلم و جنایت طراحان، مسببان و عاملان به سختی نابود خواهد کرد.