به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عباس جمشیدی عصر دوشنبه در نشست شورای اداری جزیره خارگ اظهار داشت: تلاش‌های گسترده‌ای به منظور رفع مشکلات و تأمین نیازهای جزیره خارگ صورت گرفته و تلاش ویژه‌ای در این زمینه داریم.

وی با اشاره به نقش مهم جزیره خارگ در صادرات نفت کشور، تصریح کرد: پرداخت حقوق و مطالبه‌های کارگری در شرکت‌های نفتی فعال در خارگ یکی از مسائل ضروری است که باید با جدیت دنبال شود.

فرماندار بوشهر افزود: برای نخستین بار ۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان به جزیره خارگ اختصاص یافته است، این اعتبار به غیر از اعتبارات ارزش افزوده است که ماهانه به تناسب جمعیت خارگ به حساب شهرداری ریخته می‌شود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: با وجود حضور جمعیت قابل توجهی از نیروها در شرکت‌های مختلف نفتی خارگ اما با اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی تاکنون کمترین ابتلاء رقم خورد.

جمشیدی با اشاره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب هرچند برخی مشکلات در جامعه وجود دارد، اما امروز زمان امید بخشی به جامعه است و تنها به این وسیله ایستادگی مردم رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه در این شرایط حساس نباید گرفتار بازی‌های سیاسی شویم بیان کرد: امروز شرایط به گونه‌ای رقم خورده که رئیس دولت در رسانه ملی مورد تهاجم بدترین هجوم‌ها و تخریب‌ها قرار می‌گیرد.