به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر چهارشنبه در نشست با مدیران روزنامه جام جم اظهار داشت: در حال حاضر تمام سرمایه گذاری رسانه‌ای جهان استکبار بر این معناست که مدیریت افکار دنیا را به دست بگیرد.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها تصریح کرد: در تاریخ جهان هیچگاه به اندازه شرایط کنونی، رسانه به عنوان ابزار و مؤلفه قدرت در مهندسی ادراکی استفاده نشده‌است.

امام جمعه بوشهر افزود: در محاسبه قدرت، نقش رسانه از تکنولوژی نظامی هم بالاتر است به همین دلیل توجه به این نقش و اهمیت و جایگاه آن در جغرافیای جامع جهانی بسیار مهم است و در این ارتباط باید بازکاوی نوینی در ارتباط به جایگاه رسانه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی وضعیت رسانه‌ها از مکتوب به سمت دیجیتال و مجازی سوق پیدا کرده و مقداری رسانه‌های مکتوب کمرنگ شده‌اند اما هیچگاه جایگاه خود را از دست نخواهند داد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه الان بخش زیادی از جوامع را رسانه‌ها مدیریت می‌کنند، افزود: اگر رسانه مدیریت نشود و تحت کنترل قرار نگیرد، رسانه همه چیز را مدیریت می‌کند.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه انسان تابع اندیشه و افکار خویش است، تصریح کرد: جهان استکبار در پی مهندسی افکار مردم دنیاست و رسانه را به عنوان پلی جهت مدیریت افکار می‌داند و در این زمینه هر کس بتواند رسانه را در خدمت بگیرد، موفق خواهد بود.

وی گفت: جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و کشورهای وابسته از دیرباز به دنبال مدیریت ادراکی حوزه معرفتی انسان بوده‌اند و اینک به دنبال این هستند که جهان را بر اساس نظام استکباری خود دچار تحریف و وارونگی کنند، تا بتوانند با مدیریت افکار به هدف‌های شوم خود از جمله تسلط بر مراکز قدرت و ثروت دست پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: اگر ما به رسانه توجه داشته باشیم می‌توانیم افکار جامعه خود را مدیریت کنیم اما اگر در این زمینه ضعف داشته باشیم افکار جامعه تحت مدیریت رسانه‌های بیگانه قرار می‌گیرد.