به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه امروز بوشهر اظهار داشت: در ایام کرونایی شاهد تلاش‌های گسترده‌ای از سوی کادر درمانی و پرستاری در رسیدگی به بیماران کرونایی بودیم.

وی با تقدیر از خدمات مسئولان بهداشت و درمان کشور و استان بوشهر در عرصه مقابله با کرونا بیان کرد: خدمات کادر بهداشت و درمان نمونه‌ای بارز از کار جهادی بود که شایسته تقدیر است.

امام جمعه موقت بوشهر ادامه داد: جمهوری اسلامی پیشرفت‌های قابل توجهی در مقابله با کرونا، رسیدگی به بیماران، ساخت واکسن و کنترل ویروس داشته است و افتخار بزرگی محسوب می‌شود.

وی خواستار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای کنترل ویروس کرونا و جلوگیری از ابتلاء به آن در آستانه عید شد و افزود: با توجه به خطراتی که تجمعات برای سلامت مردم دارند، نیاز است که از برگزاری این تجمعات به جد پرهیز شود.

حجت‌الاسلام دشتی ایستادگی با عزت نفس مقابل دشمن را ضروری دانست و گفت: آحاد جامعه، دولت، ملت، مجلس با همدیگر به توافق برسند و با عزت نفس در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان، وحدت و اتحاد خودشان را نشان دهند.

وی با تاکید بر اینکه از درون کشور نباید صدای ضعف بیرون برود و از هرگونه تفرقه، اختلاف و پراکندگی پرهیز شود اضافه کرد: دشمن باید احساس کند در برابر انسان‌های سخت، با استقامت و شجاع قرار گرفته است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با تاکید بر نقش مهم معلمان و مربیان مدارس در عرصه پرورشی خاطر نشان کرد: وظیفه همه مردم به ویژه معلمان و مربیان این است که پرورش دانش‌آموزان و جوانان را سرلوحه کار خودشان قرار دهند.

وی، تاکید کرد: تربیت و فرهنگ‌سازی جامعه جز مهم‌ترین رسالت‌ها و واجبات جمعی است که باید به این مهم توجه و عنایت ویژه شود.

حجت‌الاسلام دشتی، فرهنگ حاکم در جامعه را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: متأسفانه فرهنگ در همه ابعاد خودش، نه تنها فرهنگ دینی، بلکه فرهنگ انسانی، روابط اجتماعی، احترام و تکریم‌هایی که باید در جامعه متبلور باشد تحت تأثیر هجوم فرهنگ غربی قرار گرفته شده است.