به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در نماز جمعه امروز عسلویه ضمن تبریک ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) به بیان فضائل آن حضرت اشاره کرد و اظهار داشت: ذکر علی، یاد علی و سخن گفتن از علی عبادت است.

وی اضافه کرد: ما نمی‌توانیم خصایص و فضائل مولا علی را بشماریم. در کتاب اهل سنت عبارات زیادی در فضائل آن حضرت آمده است. خوارزمی در این زمینه می‌گوید رسول خدا فرمود اگر بخواهند حضرت آدم به علمش حضرت نوح به حکمتش و حضرت موسی به قدرت و شوکتش بشناسند باید به علی (ع) مراجعه کنند.

امام جمعه عسلویه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص موضوع انتخابات خاطرنشان کرد: حضرت آقا فرمودند «هرکس ایران عزیز و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است باید پای صندوق رأی حضور داشته باشد» ایران را همه دوست دارند، همه امنیت می‌خواهند، آبروی مملکت را همه دوست دارند. پس باید در انتخابات حضور دشمن شکن داشته باشند.

وی بیان کرد: رهبر انقلاب فرمودند «انتخابات برای ملت فرصت و برای دشمنان تهدید است» انتخابات ابزار مهمی برای در دست ملت برای تهدید دشمن است. دشمن عقب نشینی می‌کند. این فرصت را از دست ندهیم. حضور آحاد مردم در انتخابات تیری است در قلب سیاه دشمن و قلب دشمن متلاشی می‌شود.

امام جمعه عسلویه به موضع گیری‌ها و حرف‌های اخیر رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: کاش رئیس جمهور برخی کلمات بر سر زبان نمی‌آورد. ایشان گفتند اگر به حسن روحانی اهانت شود مهم نیست نباید به رئیس جمهور اهانت شود. رئیس جمهور خود جنابعالی هم نباید وزانت و جایگاه رئیس جمهور را زیر سوال ببرید. حرف‌های ضد و نقیضی در این هشت سال بیان کردید که برای من طلبه هم جای سوال است. این جایگاه عظیم را تخریب کردید و مردم را بی شناسنامه و بزدل خطاب کردید.

وی تاکید کرد: با شناسنامه‌ترین مردم، مردم ایران هستند، شجاع‌ترین مردم روی زمین مردم ایران هستند، خیلی از فرمایشات شما دل مردم را خالی می‌کند. می‌گوئید حرف‌های بعضی افراد پشت پرده مردم را مأیوس می‌کند. اگر روزه سکوت بگیرید بهتر است. هم به نفع شما و هم به نفع نظام و مردم است. دولت تدبیر و امید، کدام امید است.

هاشمی نژاد فرا رسیدن سالروز رحلت جانسوز ام المصائب حضرت زینب (س) را تسلیت گفت و افزود: حضرت زینب انسان کامل به تمام معنا بود و به عنوان یک انسان نمونه حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. تمام ابعاد شخصیتی یک انسان کامل را داشت.