سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان بیان کرد: با افزایش موارد ابتلای به کرونا زنگ خطر در استان به صدا درآمده است و مردم باید مشارکت بیشتری در رعایت پروتکل‌ها داشته باشند.

وی اضافه کرد: طی شبانه روز اخیر، ۱۷ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند و ۱۱ مورد از افراد بستری نیز با حال خوش از این بخش‌ها ترخیص شده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر افزود: هم‌اکنون ۷۷ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که ۱۸ نفر در بخش مراقبت ویژه بوده و هشت نفر به کمک دستگاه تنفس دارند.

روز بدون فوتی کرونا

وی با اشاره به اینکه امروز نیز در استان بوشهر فوتی کرونایی نداشته‌ایم، ادامه داد: مجموع جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر ۸۸۴ مورد است.

کشمیری خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۰ هزار و ۱۴۱ مورد مثبت کرونا در استان بوشهر شناسایی شده است.

لزوم پرهیز از تجمعات

وی گفت: بر اساس رنگ‌بندی جدید وزارت بهداشت، اکنون از شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر، شش شهرستان بوشهر، گناوه، دیلم، کنگان، دیر و جم در وضعیت زرد و چهار شهرستان دشتستان، دشتی، تنگستان و عسلویه در وضعیت آبی کرونا قرار دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر افزود: انتظار می‌رود مردم با استفاده مستمر از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از برگزاری و حضور در تجمعات پرهیز کنند.