به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید حسین حسینی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته شاهد کمبود سیمان در بازار استان بوشهر بودیم که مشکلاتی برای مردم ایجاد شد.

وی بیان کرد: در استان بوشهر سه کارخانه سیمان فعال است که ظرفیت تولید سیمان ساروج کنگان روزانه شش هزار تن است و کارخانه‌های سیمان دشتی و دشتستان نیز هر یک سه هزار تن تولید دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تلاش جدی برای به تعادل رسیدن بازار سیمان در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در همین راستا و با هماهنگی نیروی انتظامی، خروج سیمان از استان ممنوع شده است.

حسینی با اشاره به برخورد جدی با تخلفات در شبکه توزیع سیمان استان تصریح کرد: با انجام سه هزار و ۷۰۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه سیمان ۱۰۳ پرونده تخلف تشکیل شده است.

وی این تخلفات را گران‌فروشی و عرضه خارج از شبکه، احتکار و امتناع از عرضه توسط فروشندگان سیمان دانست و بیان کرد: ۱۰ میلیارد تومان جریمه برای مراکز عرضه سیمان در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از قطع سهمیه سیمان ۳۵ عامل توزیع سیمان که در استان بوشهر نسبت به عرضه با نرخ بالاتر یا محدود کردن عرضه اقدام کرده بودند خبر داد.

وی از استقرار بازرس مستقیم در کارخانه‌های تولید سیمان استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این بازرسان به منظور بهبود روند توزیع سیمان در این کارخانه‌ها مستقر شده‌اند و گزارش روزانه خود را ارائه می‌کنند.