به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند دوشنبه‌شب در نشست شورای مسکن استان بوشهر اظهار داشت: طی روزهای اخیر شاهد افزایش مبتلایان کرونا در استان بوشهر هستیم که باید رعایت پروتکل‌ها بیش از پیش مد نظر قرار گیرد.

وی بر لزوم همکاری بانک‌ها برای مردم برای رفع نیازهای آنها تاکید کرد و افزود: بسیاری از مردم برای تأمین مسکن مورد نیاز خود نیازمند اخذ تسهیلات از بانک‌ها هستند که با مشکلاتی در این زمینه روبرو هستند.

استاندار بوشهر با اشاره به نقش تأثیرگذار بانک‌ها در تأمین مسکن مردم اضافه کرد: بانک‌ها باید همکاری لازم را با سازندگان مسکن در استان بوشهر داشته باشند و نقش پررنگ‌تری در ساخت و تأمین مسکن در استان ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط سخت همه باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند ادامه داد: در زمینه پرداخت تسهیلات مسکن انتظار می‌رود که بانک‌های عامل با مردم همکاری کنند تا مردم در این شرایط سخت، مشکلات کمتری داشته باشند.

گراوند با بیان اینکه بانک‌ها ضمن رعایت قانون نباید سخت‌گیری زیاد در این مسیر داشته باشند افزود: سخت‌گیری بیش از حد بانک‌ها در زمینه ضامن و وثایق بانکی از دغدغه‌های اصلی مردم است که باید رفع شود.

وی با بیان اینکه سند املاک می‌تواند ضامن قابل اعتماد باشد تصریح کرد: در پرداخت وام مسکن در بانک‌های استان بوشهر بید از کاغذبازی و ایجاد موانع پرهیز شود تا مردم هرچه سریع‌تر صاحب خانه شوند.