امروز: پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۵.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ | کد خبر : 989
     
 • کمدی درام دودکش به آخرین قسمت های خود رسیده است. سریالی که در نظرسنجی بعضی از سایت های اینترنتی، پربیننده ترین سریال ماه رمضان امسال لقب گرفته اما تا اینجای کار، نه خبری از دود در آن بوده و نه دودکش. بوشکان نیوز: خیلی ها که تا الان منتظر بودند وجه اشتراکی بین نام سریال…

  کمدی درام دودکش به آخرین قسمت های خود رسیده است. سریالی که در نظرسنجی بعضی از سایت های اینترنتی، پربیننده ترین سریال ماه رمضان امسال لقب گرفته اما تا اینجای کار، نه خبری از دود در آن بوده و نه دودکش.

  بوشکان نیوز: خیلی ها که تا الان منتظر بودند وجه اشتراکی بین نام سریال و خانواده قالیشوی آن پیدا کنند، حالا در روزهایی که پخش سریال دودکش به آخرین قسمت هایش رسیده دنبال دلیل این نام گذاری می گردند. اما محمدحسین لطیفی، کارگردان این کار معتقد است نیازی به تشابه مستقیم بین نام اثر و خود آن نیست.

  او می گوید که اسم‌های تک سیلابی یا در نهایت دو سیلابی را برای کارهایش می پسندد و درباره نام دودکش معتقد است: «این عنوان خیلی ساده است و از طرفی کمی حالت مفرح و طنز را هم در خود دارد.»

  لطیفی در روزهایی که مشغول ساخت دودکش بود، در گفتگو با مهر گفته بود: «یادم است زمانی که “عینک دودی” را ساختم همه پرسیدند چرا عینک دودی؟ گفتم به این خاطر که ما داریم یکدیگر را با عینک دودی می‌بینیم. کافی است آن را برداریم و دیگران را شفاف تر ببینیم. “دودکش” هم برای من همین است. اینکه ما در یک فضای پر از دود هستیم و اگر دودکشی باشد ما همدیگر را خیلی خوب خواهیم دید، همدیگر را دوست خواهیم داشت و به هم محبت خواهیم کرد.»

  لطیفی قبل از دودکش، سریال های صاحبدلان، وفا، سفر سبز، کت جادویی، همسایه‌ها، نردبان آسمان، قلب یخی و ساخت ایران را کارگردانی کرده بود و دودکش دومین سریال ماه رمضانی او به حساب می آید./مهر

  نظرات کاربران در "«دودکش» چه ربطی به قالیشویی دارد؟"
  آخرین اخبار