حجت‌الاسلام موسی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جنوب استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی برای کشاورزی است که یکی از مهمترین محصولات تولیدی این منطقه، گوجه‌فرنگی خارج از فصل است.

وی استان بوشهر را قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل کشور دانست و ادامه داد: کشاورزان با هزینه‌های بسیار زیادی، گوجه فرنگی را در فصل سرد سال که تولید پایین است، روانه بازار می‌کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های عسلویه، کنگان، جم و دیر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در برخی از فصول کشاورزان جنوب استان بوشهر با مشکلاتی برای فروش محصول خود روبرو هستند که باید بیش از پیش حمایت شوند.

وی صادرات گوجه‌فرنگی را یکی از مهمترین راهکارها برای حمایت از کشاورزان دانست و ادامه داد: انتظار می‌رود مسئولان وزارت جهاد کشاورزی تلاش ویژه‌ای را در این زمینه داشته باشند.

احمدی خاطرنشان کرد: در همین راستا امروز در تذکری کتبی به وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم حمایت از کشاورزان شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه به منظور فروش و صادرات گوجه‌های خارج از فصل تاکید کردیم.

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشاورزان به عنوان یکی از مهمترین ارکان تولید محسوب می‌شوند و نیاز است که با حمایت از این قشر برای رونق تولید در کشور تلاش ویژه‌ای صورت گیرد.