به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید موسی موسوی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور تأمین سیمان مورد نیاز استان بوشهر از همه توان و تلاش خود استفاده می‌کنیم تا مردم مشکلات کمتری را شاهد باشند.

وی با اشاره به ممنوع شدن خروج سیمان تولیدی استان بوشهر به خارج از استان خاطرنشان کرد: در این زمینه طی مکاتبه‌ای که با فرماندهی انتظامی استان انجام شده است هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

مدیر کل دفتر فنی استانداری بوشهر افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته کارخانه‌های سیمان، شبکه توزیع و دستگاه‌های متولی موظف به رعایت موارد ابلاغ شده برای اجرای برنامه ریزی فوق شده‌اند.

وی با اشاره به مشخص شدن حداقل میزان توزیع سیمان توسط هر سه کارخانه سیمان استان اضافه کرد: کارخانه‌ها موظف به تحویل سهمیه اعلام شده به مصرف کنندگان هستند و روزانه توسط دفتر فنی گزارش گیری و نظارت خواهد شد.

موسوی با تاکید بر، پراکنش مناسب و توزیع عادلانه سیمان بین عاملین تصریح کرد: کارخانه‌ها موظف شده‌اند سیمان را بین عاملین که لیست آنها با هماهنگی فرمانداران استان و اداره کل صنعت، معدن و تجارت با سهمیه مشخص در اختیار کارخانه‌ها قرار خواهد گرفت، توزیع کنند.

وی بر لزوم نظارت دقیق صمت بر توزیع سیمان تاکید کرد و ادامه داد: اداره کل تعزیرات حکومتی استان با عاملین توزیع که تخلف کنند، برخورد قاطع در چارچوب قانون می‌کند.

مدیر کل دفتر فنی استانداری بوشهر گفت: توزیع سیمان توسط عاملین، بر اساس پروانه صادره توسط مراجع صدور پروانه است و از روز شنبه به طور جدی نظارت عالیه توسط دفتر فنی استانداری و فرمانداری‌های استان بر فرآیند توزیع شروع خواهد شد.