به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند عصر پنجشنبه در بازدید از روند اجرایی پروژه آب‌شیرین‌کن سیراف – جم اظهار داشت: این پروژه نقش بسیار مهمی را در تأمین آب شرب مورد نیاز در شهرستان جم دارد.

وی تسریع در تکمیل این پروژه را یکی از اولویت‌های مهم استان دانست و خاطرنشان کرد: آب‌شیرین‌کن سیراف – جم دارای ظرفیت تولید آب به میزان ۲۸ هزار متر مکعب در شبانه‌روز است.

استاندار بوشهر تسریع در زیر ساخت‌های پروژه شامل برق‌رسانی و خطوط انتقال آب را ضروری دانست و ادامه داد: مجری پروژه باید به تعهدات خود در این راستا عمل کند و فاز اول آن تا قبل از تابستان با ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب افتتاح شود.

وی با بیان اینکه خط انتقال این تأسیسات باید هر چه سریع‌تر تکمیل و راه‌اندازی شود، تأمین مالی پروژه را برای تسریع در روند اجرای آن ضروری دانست.

گراوند با تقدیر از همکاری مسئولان وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در اجرای این پروژه ادامه داد: برای تأمین منابع مالی این پروژه تلاش می‌شود از منابع دیگر، بودجه مورد نیاز آن تأمین شود.

وی با تاکید بر تکمیل طرح برق‌رسانی پروژه آب‌شیرین‌کن سیراف – جم تا اواخر خرداد ماه اضافه کرد: باید با راه‌اندازی بخشی از این پروژه، نیازهای مردم شهرستان جم به آب تأمین شود.