به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با تشریح وضعیت کرونایی استان بوشهر اظهار داشت: در حال حاضر در استان بوشهر یک شهرستان در وضعیت نارنجی است و مابقی نقاط استان در وضعیت قرمز هستند.

وی بیان کرد: روز به روز شاهد افزایش شمار مبتلایان کرونا در استان هستیم و تعداد بستری‌ها نیز افزایش یافته و تخت‌های بیمارستانی استان در حال پر شدن هستند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در این شرایط باید با رعایت پروتکل‌ها و اعمال محدودیت‌های بیشتر روند کرونا را متوقف کنیم، خاطرنشان کرد: مقابله با کرونا نیازمند عزم همگانی است و همه باید در این زمینه مشارکت و همراهی کنند.

وی از اعمال محدودیت‌های جدید در هفته آینده خبر داد و اضافه کرد: طی هفته آینده دستگاه‌های اجرایی مرکز شهرستان‌های قرمز این استان با یک سوم ظرفیت نیروهای خود فعالیت خواهند کرد.

گراوند با اشاره به اینکه کارکنان غیر ساکن حق حضور در محل کار خود را ندارند افزود: خدمات فاقد فوریت در ادارات ارائه نمی‌شود و باید تجمع و تردد ارباب رجوع کاهش یابد.

وی از لغو شدن نشست‌‎ها، مأموریت‌ها، بازدیدهای مدیران و کارکنان اداری به مرکز استان‌‎ها و شهرستان‎‌ها خبر داد و افزود: با ایجاد میز خدمت باید خدمات به صورت غیرمستقیم به مردم ارائه شود.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: این محدودیت‌ها شامل مراکز بهداشتی و درمانی، نیروهای نظامی و انتظامی نمی‌شود.